Samsung'u Google ile vurdular

Apple ve Samsung arasındaki bitmeyen "çalma" savaşına sonunda Google da, bu şok iddia ile katıldı!

Samsung'u Google ile vurdular

Apple ile Samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent davasında Apple, yeni bir kanıt öne sürdü. Apple'ın iddiasına göre Google, Galaxy Tab ve Galaxy Tab 10.1'in tasarımları konusunda Samsung'u uyarmış.

Apple'a göre Şubat 2010'da Google, Samsung ile bağlantıya geçmiş ve Galaxy Tab ile Galaxy Tab 10.1'in tasarımlarının iPad'e "fazla benzediği" uyarısında bulunmuş. Şirket Samsung'a "ayırd edilebilecek" tasarım farklılıkları eklemesini önermiş.

Apple ayrıca 2011 yılında Samsung'un Ürün Tasarım Grubu'nun, Galaxy S'in eski iPhone modellerine benzediğini teyid ettiğini iddia ediyor. Şirkete bakılırsa bazı ünlü tasarımcılar da firmayı "iPhone'dan aşırı kopya çekildiği" konusunda uyarmış.

Bu iddialara karşı sessiz kalmayan Samsung, kendi getirdiği yenilikler olmasa Apple'ın asla iPhone'u piyasaya süremeyeceğini savunuyor.

Wall Street Journal, Samsung'un mahkemeye gönderdiği savunma mektubunu da ele geçirdi. Mektupta şu satırlar yer alıyor: "Samsung 1991'den beri mobil telekomünikasyon teknolojileri konusunda ar-ge çalışmalarını sürdürüyor ve şu anda akıllı telefonlarda kullanılan teknolojinin büyük bir kısmını bizzat icat etmiş durumda. Eğer Samsung'un patentli teknolojileri olmasaydı, Samsung bu konuda çalışmaya başladıktan yirmi yıl sonra Apple ilk iPhone'unu satamayacaktı."

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

"Samsung 1991'den beri mobil telekomünikasyon teknolojileri konusunda ar-ge çalışmalarını sürdürüyor ve şu anda akıllı telefonlarda kullanılan teknolojinin büyük bir kısmını bizzat icat etmiş durumda. Eğer Samsung'un patentli teknolojileri olmasaydı, Samsung bu konuda çalışmaya başladıktan yirmi yıl sonra Apple ilk iPhone'unu satamayacaktı." bunu iyi okuyun SAMSUNG olmasa Apple Iphone denen tekno tuğlayı hiç bir zaman yapamazdı... gerçekler acıdır... Apple fanboylarıda alıktır...

@30 Tem 2012 16:16 bİLGİSAYARIM APPLE ANCAK HER MARKAYA AÇIĞIM TELEFONUM HTC

@30 Tem 2012 16:16 Çok Haklısın Samsung İphonenin işlemcisini yapmayı durduruyorum dese Apple çok büyük zararlara girer o işlemciyi üretecek ben başka firma bilmiyorum :...

üçgen tablet mi yapsınlar ne yapsınlar anlamadım.

@30 Tem 2012 16:44 ne yani yapanlar yapıyor asus transformer prime tıpatıp farklı

samsung un savunması saçma olmuş aynı mantıkta yıllar önce elektrik bulunmasaydı samsung bu gün galaxy s3 gibi bir telefonu piyasaya süremeyecekti. Fakat doğru olan şu ki samsung bu teknolojileri eğer icat etmeseydi (tıpkı elektrik bulunmasaydı sonraki günlerde bir başkası tarafından bulunacağı gerçeği gibi) bir başkası tarafından icat edilmesini engellemeyecekti.

tekelci zihniyet apple yıllardır millete fahiş fiyattan ürün satar.bir kısım avamda havalı görünmek için bu ürünleri kandırılmak uğruna alır kullanır

Samsung tabletlerini yaparken en azından farklı olsun diye tabletlerin köşelerinde renkli şekiller verseydi bu tartışmaya gerek duymazlardı :)

bu komik iki silahşör zaten anca birbirlerini vururlar :)

sıkı bir iphone kullanıcısı olarak habere sadece güldüm :=)

Ne alaka, apple seksenlerde teknolojiyi tetikleyen bir etken olmasaydı belki de android diye bir şey de olmayacaktı. Haliyle samsung appleyi taklit de edemeyecekti. Ortada olan gerçek şu. Samsung taklit etmiş bu kabul ediliyor. Kabul edilmeyen samsungun kısıtlanması.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir