Samsung'un 3 yüzlü cep patenti ortaya çıktı!

Samsung'un gelecek için hayal ettiği "3 yüzlü Galaxy" bakın bizlere neler sunacak...

Samsung'un 3 yüzlü cep patenti ortaya çıktı!

Samsung'un yeni keşfedilen bir patentinde görünen "üç yüzlü" kavisli telefon fazlasıyla etkileyici.

Yeni patent, kavisli, ekranı kenarlarına yayılan bir telefonu canlandırıyor. Başvurusu Mayıs ayında yapılan patent, bu ay ortaya çıkmış bulunuyor. Patentlenen prototip, Samsung Galaxy Round ve LG G Flex'in aksine dışbükey şekilli bir ekrana sahip. Ekran kenarlara yayıldığı için telefonun sağ ve sol kenarları birer ekrana dönüşmüş oluyor.

Patente göre kenarlardaki ek ekran, telefon şarjının ne durumda olduğunu göstermek için, yer imleri için ve çeşitli bilgilendirmeler için kullanılabilecek. Dahası bu ek ekran dokunmatik olduğu için örneğin kaydırarak açmak için kullanılabilecek.

Samsung'un 3 kenarlı cebinden kareler - II

Böyle bir ekran çok parlak bir fikir gibi görünse de önemli bir sorunla geliyor: Telefonun kenarlarına dokunup çeşitli eylemleri yanlışlıkla tetiklemek can sıkıcı olabilir. Ancak Samsung, bunun bir çaresini düşünmüş olsa gerek.

Samsung'un 3 kenarlı cebinden kareler - III

CES 2014'e giderek yaklaştığımızı hesaba katarsak, Samsung'un yeni teknolojisini Las Vegas'taki etkinlikte göstermesini ummamızda sakınca olmasa gerek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Kullanışsız.

olmamış :(

samsung 2 yuzlu degilmiydi ya?

.....komik :)

Epildan calmistir :-P

3 kenar da bi tasarım sayılır tabi de ya tamamen ekran olan cepler muhteşem olmaz mi istediğimiz zaman rengini değişterebildiğimiz cepler bence en çok bayanların hoşuna gider kiyafete uygun telefonlar ilgi çekici olur herhalde

Ergonomik değil

yaklaşık 6 yıl önce nokianın böyle bir hatta daha kullanışlı konsept telefon modelini izlemiştim..tasarım olarak daha güzeldi hatta :D yani samsung yine araklamakta

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir