Samsung'un akıllı saati bunu da yapabilir!

2 hafta sonra tanıtılması beklenen bu Android'li Samsung, bu işleviyle hepimizi şaşırtabilir!

  • Cem Şancı
Samsung'un akıllı saati bunu da yapabilir!

Smasung'un 4 Eylül'de duyurması beklenilen yeni akıllı kol saati Samsung Galaxy Gear'ın kendi başına telefon olarak kullanılabilmesi de mümkün olacak.

Medyaya tanıtıldıktan bir ay sonra piyasaya sürülmesi beklenen cihaz hakkındaki bilgiler kesin değil ancak akıllı saatin daha önce Bluetooth yardımıyla cep telefonuna bağlanacağı ve bu şekilde arama yapabileceği düşünülürken, internetteki söylentiler, Samsung'un saati aynı zamanda bağımsız bir telefon olarak tasarladığı yönünde yoğunlaşıyor. LG de geçtiğimiz yıl 

Bu beklentiler doğru çıkarsa, akıllı saat aynı zamanda akıllı telefon olarak da kullanılabilecek ve kendi başına telefon araması yapabilecek, gelen çağrıları alacak, email, sms gönderimi yapabilecek, web üzerinde dolaşabilecek. 

Cihazın, Samsung'un geçen yıl duyurduğu esnek ekran teknolojisine sahip olup olmayacağı da merak konusu. Ancak, Samsung'un esnek ekran teknolojisi konusunda henüz çözümlenmemiş sorunları olduğu biliniyordu. Bu nedenle cihazın esnek ekrana sahip olması büyük sürpriz olabilir. Fakat, Samsung'un internete sızan çizimleri arasında, ekranın kayış bölgesine kadar uzatılmış, esnek olduğu için bükülebilen, uzun bir forma sahip olduğu görülebilir. Elbette bu çizimin nihai tasarım olup olmadığını bilmiyoruz.

Akıllı saatin Android işletim sistemiyle geleceği ve diğer Samsung cihazlarıyla tam uyum içinde olacağı, cihazların birbirine kolayca bağlanacağı ve iletişim kuracağı düşünülüyor. "Gear" isminin de aslında sadece kol saatleri için değil, Samsung'un giyilebilir akıllı cihazları için bir şemsiye isim olması bekleniyor. Bu şemsiye içinde, giyilebilir kol bantları, bilezikler ve benzer tasarımların olacağı da konuşuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

guzelmiss samsung devam

smasung? yeni firma mı?

@20 Ağu 2013 15:11 zaten bir yazım yanlışı görmeyin hemen atlayın. adamlar günde 1 tane değil 10larca haber yapıyor. illa ki olacaktır böyle yanlışlar. düzeltmeyi önermek yerine saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.

Cep telefonları ankesörlü telefonlar gibi tarih olacak. Gelecek daha pratik olmaları nedeni ile akıllı saatlerde. Her şey esnek ekranların daha kullanılabilir olmasına bağlı. Max_Real Qnx

smasung smasung? smasung? smasung? smasung?

@20 Ağu 2013 17:39 Ya "LG de geçtiğimiz yıl"a ne demeli? :D

güzell ses kontrolü kusursuza yakın zaten şuan saatimize bir bluetooth kulaklık aldıkmı tmmdır :D

Goldta zaten bir tane var böyle ama tam olarak nasıl bilmiyorum o yüzden sadece bi bakın diyicem

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play