Samsung'un akıllı saati kesinlik kazandı!

Samsung'dan bir yeni Galaxy daha geliyor. Ama bu sefer gelen, bir akıllı telefon değil!

  • Ercan Uğurlu
Samsung'un akıllı saati kesinlik kazandı!

Son zamanlarda Apple'ın iWatch ismiyle piyasaya süreceği iddia edilen cihazın hız kazandırdığı akıllı saat dedikoduları arasında daha pek çok firmanın da adı geçiyor. Ancak Samsung bu konuda büyük bir atak yaptı bile. Samsung, aldığı patentle akıllı saatine vereceği adı belirledi: Samsung Galaxy Gear.

Bir süredir diğer pek çok firma gibi adı akıllı saat dedikodularına karışan Samsung, sonunda bu konuda somut bir adım attı ve akıllı saatinin patentini aldı. Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi'ne yapılan başvuruda açık açık "giyilebilir dijital saat" olduğu söylenen cihazın adı ise Samsung Galaxy Gear olarak belirlenmiş. İsme baktığımızda Samsung'un akıllı saatini Galaxy ekosistemine dahil edeceğini ve böylece Galaxy ailesindeki akıllı cihazlarla uyumlu olacağını da anlayabiliyoruz.

Android tabanlı olmasına kesin gözüyle bakılan Samsung Galaxy Gear hakkında henüz başka bir açıklama yok. Ancak akıllı saatin IFA 2013'te ortaya çıkmasının kuvvetle muhtemel olduğunu da söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

patent no:287dfjghf3897 kullanılan malzeme: Leğen plastiği )) İşletim sistemi: Adrokaos(çöpdroid)

@08 Ağu 2013 15:43 kıt zekaya bak... bu saat işi için senin kapasiten yetmez boş geç...

@grezimonk Napıcan Donanım yetmiyor anlamak için anca çamur atacak :)))))

tutmaz asla ..

Bunu da Apple'dan çaldı kesin.

@08 Ağu 2013 18:16 Pardon da Apple'ın daha çıkartmadığı, çıkaracağını resmi olarak söylemediği bir cihazı samsung nasıl kopyalasın. Samsung bir gün Afrika'daki açlığı bitirecek bir makine yapsa ona da Apple'dan çalıntı dersiniz.

ismi bile çakma philips gear dan...

Ios'un nesini beğeniyorsunuz anlamıyorum. Duvar kağıdı bile zor değiştiriliyor :D

@08 Ağu 2013 22:24 iOS'ta duvar kağıdı değiştirmek: Ayarlar simgesini bul, ayarlara tıkla, ekran ve parlaklık kategorisini bul, duvar kağıdı bölmesini bul, galeriden seç, tamam'a tıkla Android'de duvar kağıdı: Duvar kağıtları, seç, uygula

Fikir:Apple isim:philips yeter artik be

sony akıllı saatleri üretip satıyor nedir bu apple iwatch olayı

Ios update ede ede ios 7 geliyor apple kullanicilari beyninizi de update edin artık ya. Samsung çalmistir geyigi ne ya. Çok begendiginiz jobs ürünlerinin araklama oldugunu bilmiyor musunuz. Geçin bunları. Üstteki giyilebilir saat konseptini çıkarsın samsung sırayla lg apple vs gelistirip daha iyilerini de piyasaya sürecektir. Adamlar yıllardır esnek ekranla uğraşıyorlar. Bir de dandroid geyigi var. Kullanma arkadaşım git ios la yaşa kimse birşey demiyor sana. Ios 7 ye bak görürsün android i. Tipkisinin aynısı olmuş. Bu ne perhiz peki.

fikir apple'dan denilmiş ama ilk xperia'lar çıktığında vardı sony'nin saati(en azından fikir olarak saat tam olarak ne zaman çıktı şuan hatırlamıyorum

Gelecek giyilebilir telefonlarda ! Bence daha pratik bir kullanımı olması cep telefonlarını walkman gibi demode hale getirebilir. Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz