Samsung'un akıllı saatinin adı belli oldu!

Samsung'un varlığı bilinen ancak neye benzediğini henüz göremediğimiz oyuncağının adı belli oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'un akıllı saatinin adı belli oldu!
Samsung'un 2009'daki ilk akıllı saati

Samsung, bir akıllı saat üzerinde çalıştığını Mart ayında doğrulamıştı. Samsung tarafından üretilecek saatin nasıl göründüğünü henüz bilmiyoruz, ancak cihaza ait bir detay, Samsung'un marka hakkı başvurusunda ortaya çıktı.

Phandroid'in ortaya çıkardığı başvuruya göre Samsung'un kol saatinin adı Samsung Gear olacak. Gear, cep telefonunuz ve tabletinizle beraber çalışacak ve cihazlarınız arasında veri taşıyacak. Sözkonusu marka başvurusunda saatten bahsedilmese de beklenen sözcükler olan "clocks, watchbands, wristwatches", takip eden başvurularda yer alıyor.

Samsung, akıllı saatinin varlığından bahsetmesinden bu yana onun hakkında pek konuşmadı. Bu sırada Sony, kendi akıllı saati Smartwatch 2'yi tanıtırken Pebble, Kickstarter'dan yetiştirdiği saatini satışa sundu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

galaxy watch daha iyi

kesin android :((

bu ürün uzakdoğu da daha çok talep görür. batının seveceğini pek sanmıyorum.

Bundada benimkinin ekranı daha büyük yarışına girmezlerse iyi olur...

Microsoft'un hamlesini çok merak ediyorum :D

isminin içinde galaxy kelimesinin geçmemesi, android işletim sistemini kullanmayacağını gösteriyor. isabet de olur. saat zaten bir köprü vazifesi görecek akıllı telefonlarımız ve bizim aramızda, tek başına fazla işlevsel olması şart değil, androide gerek yok. android gibi hantal bir işletim sistemi (en azından akıllı saatler için) pil ömrünü kısaltmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play