Samsung, 2012 vizyonunu açıkladı!

Samsung, İstanbul'da düzenlenen bu dev etkinlikte 2012 vizyonunu ortaya çıkardı!

Güçlü ofis teknolojisi...

Güçlü ofis teknolojisi

Samsung, dizüstü bilgisayarların yanında çok işlevli mono lazer yazıcısı Samsung SCX-3405FW'yi de tanıttı. SCX-3405FW Easy Eco Driver sayesinde genel baskı maliyetlerini yüzde 20'nin üzerinde azaltıyor. Samsung Mobile Print uygulaması sayesinde ise kullanıcılar PC, akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlar üzerinden belgelerine kolayca ulaşıp yazdırabiliyorlar. Samsung SCX-3405FW, faks, tarama ve kopyalama özelliklerinin yanında dakikada 20 sayfalık bir baskı hızına da sahiptir.

Samsung aynı zamanda canlıya yakın görüntü kalitesi ile iyi bir görüntü deneyimini sunan 27 inçlik 9 Serisi S27B970 monitörünün de tanıtımını gerçekleştirdi. Samsung S27B970 Samsung'un, sahip olduğu hassas renk canlandırması ile bir milyarın üzerinde rengi geniş yatay ve dikey açılardan görebilme olanağı sunan özel profesyonel düzey Plane Line Switching (PLS) panel teknolojisine sahip. Kişiselleştirmenin ve detaylara gösterilen dikkatin ön planda tutulduğu yeni 9 Serisi monitörler maksimum panel performansı sağlamak için Samsung'un özel Natural Color Expert teknolojisinden yararlanıyor.

Gücünü Android 4.0'dan alan Samsung GALAXY Tab 2 (7.0) ve Samsung GALAXY Tab 2 (10.1) Samsung GALAXY Tab 2 serisi ile müşterilerine sunduğu tablet seçeneklerini genişletiyor. Samsung GALAXY Tab 2 serisi 7 inçlik ve 10,1 inçlik modellerden oluşuyor.

3G ve WiFi sürümleri bulunan Samsung GALAXY Tab 2 serisinin 7 inçlik hafif ve taşınabilir modeli hareket halindeyken kullanım için idealken; 10,1 inçlik daha büyük olan Samsung Tab 2 modeli ise evde ve ailenin kullanımı için uygun bir çözüm oluşturuyor.

Samsung'un gücünü Android 4.0'dan alan ilk tableti yeni ve gelişmiş Android işletim sistemi özelliklerine de sahip olarak geliyor. Bu özellikler arasında 300.000'den fazla uygulamaya ev sahipliği yapan yeni uygulama mağazanız Google Play, geliştirilmiş web taraması, daha hızlı yanıt süreleri ve geliştirilmiş hareketle kontrol uygulamalarına sahip daha sezgisel bir Kullanıcı Arayüzü de bulunuyor. Cihazın yeni işletim sistemi 21Mbps HSPA+ veya WiFi bağlantısı ile daha da güçlendirilmiştir.

Kullanıcılar Samsung'un Hub hizmetlerinin sağladığı multimedya erişimi, oynatma ve paylaşma deneyimlerinin tadını her zamankinden daha da fazla çıkarabilecek. Readers Hub kullanıcılara 51 dilde 2,3 milyondan fazla e-kitap, 2.300 dergi ve 2.000 gazeteye erişim olanağı sunarken Game Hub kullanıcıları en yeni oyunlara anında bağlıyor.

İçeriğin ötesinde, Samsung GALAXY Tab 2 serisi ile bağlantı kurmak ve sosyal olarak paylaşmak da her zamankinden daha kolay. Google+ video görüşmelerinden yararlanarak anında video konferans çağrıları programlayabilir. Ayrıca, Samsung'un platformlar arası iletişim hizmeti ChatON sosyal ağ deneyimlerini daha da ileri bir noktaya taşıyor. Samsung GALAXY Tab 2 serisinin Mayıs ayı başında Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Hareket halindeyken paylaşılabilen multimedya deneyimi

GALAXY cep telefonu serisinin en yeni üyesi Samsung GALAXY Beam, kullanıcıların multimedya içeriklerini diledikleri yerde, geniş projektör perdesinde görüntülemelerine ve paylaşmalarına olanak sağlayan bir projektör özellikli akıllı cep telefonu. Samsung GALAXY Beam kullanıcılara; fotoğraf, video veya diğer dijital içerikleri, aileleri ve arkadaşlarıyla anında paylaşma olanağı sunuyor. Cihazda kayıtlı içeriği doğrudan duvara, tavana veya o an yakınınızdaki düz yüzeylere yansıtarak, herkesin eğlenceye katılmasını sağlayabilirsiniz.

Samsung GALAXY Beam'in ultra parlak 15 lümenlik projektörü, kullanıcılara hayatın unutulmaz anlarını anında, kristal parlaklığında ve dış ortamlarda bile paylaşma olanağı veriyor. Video klipler, haritalar, işle ilgili bilgiler, oyunlar diğer bir deyişle kapsamlı birçok multimedya içerik Samsung GALAXY Beam ile 50 inçe kadar geniş bir perdeye/yüzeye yansıtılarak istendiği anda yüksek çözünürlük ve netlikte izlenebiliyor. Cihazda projektör özelliği için özel bir uygulama yer alıyor. Bu uygulama içerik seçimini kolaylaştırıyor ve projektörü yalnızca birkaç basit adımda devreye sokuyor.

Yeni nesil elektrikli ev aletleri, enerji etkinliği ve verimli alan

Kullanımı için Çözümler Sunuyor 2012 senesinde Samsung, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında satışa sunacağı elektrikli ev aletlerinde yenilikçi özelliklerin kullanımına daha fazla yer verecek. Yeni ürünlerini geliştirmek ve pazara sunmak için bugün ve gelecekte sınırları zorlayan, çevre dostu, yerden tasarruf sağlayan, ve akıllı bir gelecek sunan yatırımlarına devam edecek.

Samsung, evlerde kullanım için çevreye dost teknoloji ve ürünler geliştirmeye büyük önem veriyor. Bunun örneklerinden biri de Samsung'un EcoBubble Teknolojisi. Yeni Çamaşır makinelerinde yer alan bu yenilikçi köpük teknolojisi sayesinde suyu ısıtmaya ihtiyaç duymadan 15 derecelik soğuk suda, Super Eko programında çamaşırlarınızı mükemmel yıkıyor ve % 70'e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca, Samsung'un yeni Smart klimalarında bulunan çifte tasarruf özelliği hem smart inverter ve hem de gelişmiş standby özellikleriyle minimum enerji tüketilmesini sağlıyor.

Bu sene ayrıca, Samsung'un parça ve bileşen geliştirmek için önemli yatırımlar yapacağı bir sene olarak da öne çıkıyor. Samsung özellikle EcoBubble serisinde yer alan Dijital Inverter Motorları ile Buzdolapları Serisi için tasarlanmış olan Dijital Inverter Kompresörü geliştirmeye yönelik yatırımlara ağırlık verecek. En yeni motor ve kompresörlerde optimal enerji tüketimi ve dayanıklılık özellikleri dikkat çekerken Samsung, bu parça ve bileşenler için kullanıcılara 10 yıllık garanti sunuyor.

Tüketicilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Samsung en yeni ürün serisine kullanım alanından tasarruf sağlayan teknolojileri de uyguladı. Özellikle Samsung'un en yeni modeli Polaris 2 Gardırop Tipi Buzdolabı bugün pazardaki en geniş kapasiteyi, diğer standart modellerle aynı boyutlardaki bir gövde içinde sunuyor. Bunu da Space Max teknolojisinden yararlanarak sağlıyor. Space Max teknolojisi sayesinde standart ebatta bir gövde içinde 834 Litre brüt iç hacim kapasitesi sunuluyor.

Akıllı Gelecek,vizyonuna paralel olarak Samsung'un gelecek nesil robot süpürgesi NaviBot S de Otomatik Toz Boşaltma özelliğini ve yenilenmiş Visionary Mapping Plus sistemini içeriyor. Visionary Mapping Plus sistemi, robotun ev içinde herhangi bir yere çarpmadan hızlı ve sorunsuz şekilde temizlik yapmasını mümkün kılıyor.

Hava yolu ile bulaşan enfeksiyonlara karşı korunma gereksinimi günümüzde gittikçe artıyor. Samsung bu gereksinimi karşılamak için yeni, havayı nemlendirme özellikli 3'ü 1 arada, çok fonksiyonlu hava filtresini de pazara sunuyor. Samsung'un yeni hava filtresi Virüs Doktoru, S-Plazma iyon teknolojisiyle kapalı ortamlarda daha kaliteli ve temiz bir hava için komple bir hava bakım sistemi sunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

samsung ballandıra ballandıra anlatır tam tuttuğunuzun bal olduğunu sanıp parmağınızı yalamaya kalktığınızda acı bir tattan dolayı yoğun bir öksürükle boğulmayla karşı karşıya gelirsiniz arıdından o ürünü gördükçe içinizde büyüyen pişmanlıkla kahrolursunuz samsung işte budur

Kim ne derse desin, Samsung aldı yürüdü ve çok sağlam bir imaja sahip. Eskidendi o Sony, Philips vs..

Samsung beyaz eşyadan tutun telefona kadar her türlü elektornik ürün üreten bir firma ve hemen hepsinde çok başarılılar...Samsungu eleştirirken bunu düşünmek gerekir...Bazı markalar teknolojisiyle degil ismiyle satış yapıyor böyle olmasaydı Samsung satışlarını dahada artırırdı kesinlikle...

Hehe Güzel diyorsunuz da şu bada işletim sistemine sahip çıkın önce daha bada 2 gelecek.

Gururluyum ve sevinçliyim; çünkü Navibot'un yaratıcısı da benim.

Fikrime hayat verdiğin için bravo, Samsung!

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir