Samsung, 2012 vizyonunu açıkladı!

Samsung, İstanbul'da düzenlenen bu dev etkinlikte 2012 vizyonunu ortaya çıkardı!

Samsung ES8000 LED TV

Samsung ES8000 LED TV tasarımı, kavisli şık ayak ile tamamlanarak ekran boyutu 75 inç'e kadar büyütülmüş. Samsung ES8000'in içindeki çift çekirdekli işlemci ile kullanıcılar bir yandan web üzerinde gezinirken, diğer yandan birkaç uygulamayı çalıştırabilir veya indirme işlemi yapabilir. Ayrıca, sektörün tercih ettiği TV uygulamaları platformu olan Samsung Apps üzerinden de çeşitli içeriklere ulaşılabilinir.

Samsung ES8000 Smart LED TV ve Samsung ES7500 Smart LED TV serilerinin her ikisi de, 2D veya 3D olarak net görüntüler sağlayan ileri teknolojilere sahip. Samsung ES8000'deki Micro Dimming Ultimate işlevi, görüntüyü yüzlerce parçaya ayırarak analizini yaparak her parça için gerçek zamanlı olarak LED arka ışığını ve video sinyalini optimize eder. Bunun için düşük tonlardaki alanlarda beyaz tepe noktalarını artırır. Bu işlem sonucunda genel parlaklıkta yüzde 20 artış elde edilir ve böylece ev eğlencesi tutkunlarına daha zengin renkler, daha parlak görüntüler ve daha yüksek kontrast oranları sağlanır. Bu teknoloji ile aynı zamanda hale etkisi ve ışığın yayılması ile ilişkili olan görüntü bozulması sorunlarının da önüne geçiliyor.

Samsung ES8000 ve Samsung ES7000 LED TV'ler müşterileri Smart TV teknolojisinin geleceğine hazırlayan üç temel felsefeyi içeriyor:

• Akıllı Etkileşim (Smart Interaction)

Akıllı Etkileşim; Smart TV sahiplerinin TV'leriyle Ses Kontrolü, Hareket Kontrolü ve Yüz Tanıma özelliklri sayesinde kullanıcıların TV'leriyle iletişim kurmalarını mümkün kılıyor. Örneğin, Samsung'un öncülüğünü yaptığı 2012 model Smart TV'lerde yer alan dahili HD kamera ve çift-mikrofon sayesinde tüketiciler sadece "Hi TV" diyerek ses kontrolü'nü aktive edebilir, sesi açıp kapayabilir, "İnternet Tarayıcı" diyerek çevrim içi olabilir, uygulamalara girebilir, yalnızca bir el işaretiyle internette gezinip, arama sonuçlarından seçimlerini yapabilir.

• Akıllı İçerik (Smart Content)

Samsung Smart TV'nin odağında, tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere zengin ve kişiselleştirilmiş bir içerik sunmak var. Angry Birds, Discovery Channel da dâhil olmak üzere şu anda dünya çapında bulunan 1.400'den fazla Smart TV uygulamasına ek olarak Türkiye'de erişilebilen Warner Bros., RHI Entertaintment, Walt Disney ve National Geographic 3D içerikleri ile, CNN Türk; İşTV gibi yüzlerce uygulama da Türk kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Üstelik Samsung'un AllShare özelliği sayesinde tüketiciler tüm bu içeriklere diğer akıllı cihazlarından da erişebiliyorlar.

• Akıllı Gelişim (Smart Evolution)

2012'de üretilen Samsung Smart TV'ler TV ve yayın teknolojisindeki uzun vadeli gelişmelere göre güncellenebilecek şekilde tasarlandı.Dünyada ilk defa ve sadece Samsung tarafından sunulan Akıllı Gelişim teknolojisi ile Yonga üzerinde bulunan on-chip sistemi sayesinde, her yıl yeni bir TV almaya ihtiyaç duymadan, yeni teknolojileri hâlihazırdaki TV'nize entegre edebilirsiniz. TV'nin arkasında bulunan basit bir soket ile Samsung Evolution Kit (Gelişim kiti), cihazınızı en son ve en harika TV teknolojisi ile güncellemenizi mümkün kılmak için tasarlanmıştır

İyi bir dinleme deneyimi

Samsung DA-E750 Audio Dock, Samsung'un özel hibrid vakumlu tüp amplifikatör teknolojisine sahip ses ve daha net bir dinleme deneyimi sunmak üzere geliştirdiği ilk hoparlör dock'udur. Özel hibrid vakumlu tüp amplifikatör teknolojisinde; vakum tüpleri zengin ve sıcak bir ses performansı elde etmek üzere bir dijital amplifikatör ile birleştirilmiştir.

Samsung DA-E750 dual dock yapısıyla, Galaxy S akıllı cihazlar ve iPod, iPhone ve iPad'ler dahil olmak üzere Apple iOS ürünleri tarafından desteklenen sektörün ilk cihazı olma özelliğini taşıyor. 2.1 kanal hoparlör özelliği sunan Audio Dock aynı zamanda 100 watt değerinde ses yayabilme kapasitesine sahip ve analog giriş ve USB port desteğiyle, müzik çalarınızdan ya da harici hard diskinizden doğrudan müzik aktarmanıza yarıyor. Audio Dock MP3, WMA ve WAV formatlarını destekliyor.

Ayrıca, Samsung DA-E750 Samsung Galaxy cihazları için AllShare ve Apple cihazları için Airplay üzerinden veya Bluetooth kullanan cihazlardan kablosuz ses oynatımını destekleyerek üst düzeyde esneklik ve kullanım kolaylığı sunuyor.

Daha iyi bağlantılar sunan daha akıllı fotoğraf makineleri

Dijital görüntüleme teknolojilerinin,anında yakalama, yükleme ve paylaşma kültürünün bugün geldiği noktadaki etkisi aşikar. Bu süreçleri daha da rahat erişilebilir, pratik ve hızlı kılmak için Samsung, Wi-Fi teknolojisine sahip eksiksiz bir Akıllı Fotoğraf Makinesi ve video kamera serisi tasarlamış.

Samsung, üst düzey yaratıcılık ve paylaşılabilirlik konusunda artan tüketici taleplerine cevap vermek için Samsung DualView serisine yeni bir ürün olan Samsung DV300F'i ekledi. Fotoğraf çekip anında paylaşmak isteyen fotoğraf makinesi kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan ve en son Dual LCD teknolojisine ve Wi-Fi bağlantısına sahip Samsung DV300F; ince, kusursuz ve yuvarlatılmış formuyla da göz alıyor. Aynı zamanda 5x optik zum'a sahip olan 16 Megapiksellik DV300F 25mm'lik geniş açı objektifiyle tüm hareketleri uzak mesafeden bile yakalayabiliyor.

Dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı ile daha fazla mobilite

Samsung Forum 2012'de tanıtımı yapılan bir başka ürün ise Samsung'un ikinci nesil 9 Serisi dizüstü bilgisayarları oldu. 33.000 saati aşan geliştirme ve tasarım çalışmasının bir ürünü olan yeni Samsung 9 Serisi eskisine oranla yüzde 21 daha ince ve yüzde 28 daha küçük. Pazardaki premium dizüstü bilgisayarlar arasındaki en ince ürün olma özelliğine sahip ikinci nesil Samsung 9 Serisi'nin içinde bulunan Intel Core i7 İşlemci ve Samsung SSD sayesinde açılma süresi sadece 9,8 saniye, uyku konumundan uyanması ise 1,4 saniye sürmektedir. Dışını oluşturan tek parçalı alüminyum gövdeye ve parmak izlerini engelleyen yenilikçi kumlanmış yüzeye sahiptir. SuperBright Plus ekranı ise 400nit parlaklıkta iyi bir resim kalitesi sunar.

Ayrıca, Ortadoğu ve Kuzey Asya'daki ilk sunumu Forum'da gerçekleşen yeni Samsung Dizüstü Bilgisayar 5 Serisi ULTRA da ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar için tüm beklentileri aşan bir performansa sahip..

Samsung 5 Serisi Ultrabook'un ince ve hafif form yanında içinde iyi deneyimler sunan 2. nesil Intel Core i5 işlemcisi, Diskeeper tarafından geliştirilen ExpressCache sistemi ve güçlü bir AMD Radeon HD grafik kartı bulunuyor. Performansı ile dikkat çeken Samsung 5 Serisi Ultrabook tek bir şarj ile 6,5 saate ulaşabilen pil ömrü ile de göz dolduruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

samsung ballandıra ballandıra anlatır tam tuttuğunuzun bal olduğunu sanıp parmağınızı yalamaya kalktığınızda acı bir tattan dolayı yoğun bir öksürükle boğulmayla karşı karşıya gelirsiniz arıdından o ürünü gördükçe içinizde büyüyen pişmanlıkla kahrolursunuz samsung işte budur

Kim ne derse desin, Samsung aldı yürüdü ve çok sağlam bir imaja sahip. Eskidendi o Sony, Philips vs..

Samsung beyaz eşyadan tutun telefona kadar her türlü elektornik ürün üreten bir firma ve hemen hepsinde çok başarılılar...Samsungu eleştirirken bunu düşünmek gerekir...Bazı markalar teknolojisiyle degil ismiyle satış yapıyor böyle olmasaydı Samsung satışlarını dahada artırırdı kesinlikle...

Hehe Güzel diyorsunuz da şu bada işletim sistemine sahip çıkın önce daha bada 2 gelecek.

Gururluyum ve sevinçliyim; çünkü Navibot'un yaratıcısı da benim.

Fikrime hayat verdiğin için bravo, Samsung!

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir