Samsung'un dokunmatik 50 inç LCD ekranı

Samsung'un yeni LCD'si sadece boyutlarıyla değil, çoklu dokunmatik teknolojisi ile de dikkat çekiyor

  • Selim Öztürk

Dokunmatik ekranlar cep telefonlarında hızla yaygınlaşıyor. Şimdi de laptop ekranları dokunmatik teknolojisiyle tanışmaya başladı. Ancak görünen o ki, yakın gelecekte dev LCD ekranlarda da bu teknolojiyi sıklıkla görmeye başlayacağız.

Samsung imzasını taşıyan 50 inç'lik LCD ekran, görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Tabii ki bunun nedeni sadece 50 inç büyüklüğe sahip olması değil, aynı zamanda multitouch, yani çoklu dokunmatik desteği de sunuyor olması.

Sadece dokunuşla ekrandaki her obje dilenilen şekilde hareket ettirilebiliyor ve kontrol bu şekilde sağlanabiliyor. Samsung'un ilk kez CES fuarında tanıttığı ekran'ın ne zaman piyasada olacağı ya da fiyatı hakkında net bir açıklama yapılmış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

bence çok gereksiz .

multitouch ekranlar standart olsada ucuzlasa bizde alsak :)

samsung ozellikle goruntuleme aygitlarinda saygi duydugum bir marka. ozellikle yillarca monitorlerini kullanmis biri olarak almayi ilk dusundugum bir marka. onun icin sasirmadim

kalınlıgı ile de dikkatleri uzerine cekiyor :)

Bende almak istiyorum.

çok mu gereksiz tamam o zaman millet boşuna para döküyor bunlara telefon ilk çıktığındada gereksiz demişlerdi şimdi hiç kullanmıyoruz hatta pc çıktığındada gereksiz demişlerdi hiç kullanmıyorsun dimi arkadaşım. Birde kısa bir not düşeyim bu teknolojiyi Apple'ye borçluyuz sakın o övdüğünüz microsoft firmasının sanmayın microsoft yenilikçi ne yaptı ki şu ana kadar multi touch yapacak zaten pehh. Çalan değil üreten firma istiyoruz.

TV için gereksiz.. Bilgisayarlar içince gerekli. Senelerdir olan bir teknolojiyide şimdi sunmaları yine ticari strateji

ev kullanicilari olarak gereksiz gorebilirsiniz ama bence isyerlerinde havalimanlarinda restaurantlarda casinolarda cok kullanisli olacagi kesin .

Multitouch ilk Microsoft Surface de kullanıldı. Bilgilerinize...

Ekrandaki istenen her objeyi tutup oradan çekip çıkarabilsek sonra istediğimiz gibi kullnabilsek, ne güzel olurdu :P

herşey iyi güzelde tepki süresi artmıyormu ? hem bu teknoloji tvnin ömrünü azaltmıyor mu?

gelecek yakında gelecek

Büyük ekran dokunmatik tv artık hayal değil. 65 inch'e kadar çözümü var. İster single touch ister multitouch (dualtouch). detaylı bilgi ATA TEKNOLOJİ 2den alınabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play