Samsung'un Galaxy Round modeli ne kadar sattı

Samsung'un farklı cebi, "kavisli" Galaxy Round'dan ilk satış rakamları geldi ama pek de parlak değil

Galaxy Round'un satışları şok etti

Samsung'un geçen yıl duyurduğu "kavisli" ekran teknolojisi üzerine bu yıl piyasaya sürdüğü "kavisli" ekrana sahip modeli Galaxy Round'un satışları, beklenenin çok altında kaldı.

Büyük umutlarla piyasaya sürülen akıllı saat Galaxy Gear'ın yeterince ilgi görmediği ve (Samsung tarafından yalanlansa da) satış rakamlarının çok düşük kaldığı iddiası üzerine kavisli ekranıyla devrim yaratacağı umulan Galaxy Round'un da, her ne kadar belli bölgelerde satışa sunulmuş da olsa, sadece 100 bin adet düzeyinde satılması büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Satıştaki bu başarısızlığın sebebi olarak, cihazın farklı yapısının insanları korkutması olduğu düşünülüyor. İnsanlar merak ederek cihazı denemek için mağazalarda büyük ilgi gösterseler de "garip" formu nedeniyle telefonu ceplerinde görmek istemedikleri anlaşılıyor. Zira telefonun "kavisli" kasası ceplerde rahatsız edici bir ağırlık ve kabartı yaratırken, cihazın masa üzerinde dengesiz durması gibi sebeplerle insanların "kavis" meselesini sevmediği düşünülüyor.

Kıvrılabilir ekran konusunda inanların hayal ettiği telefon, bir silindir üzerine sarılıp çıkarılabilen gerçek anlamda esnek bir ekrana sahip telefonken, teknoloji firmalarının henüz bu aşamaya gelemeyen esnek ekranları kavisli telefon kasalarının içine sıkıştırarak satışa sunması, kullanıcıların ilgisini çekmemiş gibi görünüyor. Ancak bu başarısızlığın, gerçek kıvrılabilir ekranların ortaya çıkışında tekrarlanması beklenmiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Türkiye'de satıyor mu ki? tutmadı diyorsunuz...

xD samsung sanıyor her yaptığım satılacak ama çok fena yanılıyor.. xD xD

Kavis olayı, düz yerlere konduğunda ve arka cepte taşındığında avantaj bence (elden kayma olayını da azaltır diye düşünüyorum). Makaledeki görüntüden anlaşılacağı gibi, biraz kalın olmuş ama elbet incelecek. İşte o zaman tutulur.

@28 Kas 2013 15:43 nesi kalın? iPhone 5 ile aynı kalınlıkta...

LG'nin kavisli telefonunun tasarımı daha ergonomik. bu ergonomik değil.

LG yaptı daha sağlam olsun diye, Samsung da hemen atladı belki daha fazla satarım diye.. İşte düz mantığın sonucu..

Note icin de karamsar konusulmustu simdiki durumu ortada. Eminim ki kendine has bir kullanici kitlesi olusturacaktir.

Bende bu Samsung Firmasını akıllı bir şey zannederdim. Demek ki fazla para sadece insanları değil şirketleride bozuyormuş :p Max_Real Qnx

Kavisli telefon mu olur onu yapacaklarına şeffaf yapmayı denesinler

seffaf yapinca bazi seylere nasil bakacaksin? anladin sen onu...

Bence Güzel Telefon Bana Verseler Kullanırım Kavisliymiş Bilmem Neymiş Umrumda Olmaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir