Samsung'un Gear cihazları için yazılımı sızdı

Samsung'un merakla beklenen cihazının kendisi hala sızmadı ama ona ait bu "şey" çoktan sızdı bile...

  • Cem Şancı
Samsung Gear ürünleri NFC ile senkronize edilecek

Samsung yeni akıllı saatini kısa süre sonra duyuracak; en azından beklentiler bu yönde. Gear markası altında toplayacağı giyilebilir bu akıllı cihazların aynı zamanda akıllı telefon ile de iletişim halinde olacağı biliniyor. Ayrıca akıllı saati, akıllı telefonla senkronize edecek bir yazılım da hazırlayan Samsung'tan, bu yazılım hakkında iki ekran görüntüsü sızdı.

Ekran görüntüsünde, telefonun saate yaklaştırılarak NFC üzerinden senkronize edilebildiği görülüyor. Gear Manager isimli yazılımın diğer ekranında ise akıllı saatin kaybolma ihtimaline karşı onu bulmak için bir seçenek bulunduğu göze çarpıyor. Ayrıca bu ekran üzerinden cihazdaki uygulamalara ulaşmanın mümkün olduğu anlaşılıyor. Ancak akıllı saatin çalışmak için bir Samsung Galaxy telefona ihtiyaç duyup duymadığı henüz kesinlişmiş bir bilgi değil.

Gear hakıkındaki söylentilere göre: Cihazın 6 veya 8 GB'lık depolama kapasitesi, 10 saatlik pil gücü, 320 x 320 çözünürlüklü 2.5 inçlik LED ekranı olacak. Çift çekirdekli 1,5 GHz işlemciyle çalışacak olan akıllı saat'in 4MP'lik kamerası da bulunacak.

Samsung'un başkan yardımcısı, akıllı saatin 4 Eylül'deki IFA fuarı sırasında tanıtılacağını hakkında önemli ipuçları vermişti...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

aa iwatch değil mi bu? ah samsung ah bir şey üretirken biraz özgün ol yahu....

@31 Ağu 2013 13:05 iwatch zaten çakma önceden yapılmış... SAMSUNG önceden yaptı ve hatta LG yaptı, SONY yaptı... SANYO bile yaptı...

@grezimonk Bu kadar firma daha dusunurken biz iPod nanoyu akilli saat olarak kullaniyoduk, naber?

@31 Ağu 2013 18:04 atma Japon markaları yapmasa Apple iwatch diye bir şeyi düşünemezdi bile...

saate bile çift çekirdekli işlemci koymuş beyinsiz samsung

cook guzel yaa

saate bile çift çekirdekli işlemci koymuş beyinsiz samsung Ziyaretçi Bugün 13:27 ---------------------------------- Seni akıllı. Samsung bir saate çift çekirdek takarak saatte bile güce ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bunu anlayamıyorsan sende bir sıkıntı var demektir.

@31 Ağu 2013 15:49 Saatle ne yapacan uzayamı çıkacan o güçle. Adamı güldürmeyin.

@31 Ağu 2013 16:16 Devir teknoloji devri ha bende Samsung kullanıyorum bazı hataları olabilir plastik kasa diyorsunuz.Ama bu telefonu hem sağlam hemde hafif kılıyor.Saatin özelliklerine gelince gelecekte saatlerin hala şuanki saatler gibi kalmasını beklemiyorsunuz herhalde tek gelişen çerçevesiz olmaya çalışan tek telefonlar değil herhalde? saatlerde akıllı olacak yoksa sizlere yardım edecek.Demişsiniz ki ''Uzayamı götürecek?'' bu zihniyetle teknolojiyle ilgilenme bence.İleride Apple mı htc mi sony mi üretir bu saatlerden onlarıda görücez nasıl bir işlemci koyucaklar.

Olay saate çift çekirdek koymak değil. Bu saatin yoğun kullanımda 10 saat batarya süresi sunacağı konuşuluyor. Ama Samsung u tebrik etmek lazım saatlere de yüksek donanım koyarak teknolojinin hızla gelişmesini sağlıyor ve yaşamımızı daha da kolaylaştırıyor(!). Artık her gün saatlerimizi de şarj edeceğiz.

Aynen çekirdek koyacağına elindeki custom androidi daha stabil hale getirsin

10 saat pil ne lan ikide bir tak çıkar mı olacak sony de 15 günden bahsediliyordu

10 saat pil omru kime yeticek? 15:49 demiisin ki adamlar saatte bile guce onem veriyo. Saate o guvu verince o pil yeticek mi sana?

yahu saat dedigin pili 2 yil degistirilmez :)

Iwatch? Hala ortada yok ama olmayan birseyi samsung caldi? Iyimiş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play