Samsung'un gizemli cihazı!

Önce siteye koydular, hemen ardından kaldırdılar. Peki Samsung'un sakladığı bu "şey" ne?

Hüseyin Cem Köylü

CES fuarıyla birlikte Samsung'un kitleler için Chromebox üretmeye hazırlandığını öğrenmiştik, fakat resmi özellikleri ve fiyatlandırma detaylarıyla ilgili hiçbir bilgimiz yoktu. TigerDirect'in web mağazasında girişi yapılan ve hemen ardından kaldırılan Samsung Chromebox'u Engadget fark etti ve bir görüntü aldı.

Chromebox'a gücünü çift çekirdekli 1.9GHz Intel Celeron B840 veriyor. 4GB DDR3 RAM ve 16GB SSD depolamaya sahip olan Chromebox'un 6 adet de USB portu var. Wi-Fi özelliği de olan Chromebox'un yanında kablosuz klavye - fare verilip verilmeyeceği belli değil. Ücreti ise uygun gözüküyor: 330 dolar.

Ayrıca Google, Intel-Atom işlemcili Chromebook kadrosunu Intel'in Sandy Bridge ve yeni Ivy Brigde işlemcileriyle güncellemeyi planlıyor. Şu anda piyasadaki Chromebook'lar hem donanımları hem de Chrome OS işletim sisteminden dolayı oldukça yavaş çalışıyorlar. Fakat Google Chrome OS'a gerekli dokunuşları yapıyor ve Sony'nin de yakın zamanda ARM tabanlı Nvidia Tegra işlemcili Vaio-Chromebook çıkarmayı planladığı biliniyor.

11.6 inç ekrana, 2GB RAM'e, 16GB SSD depolamaya, 2 USB portuna, SD kart slotu, HDMI bağlantı portu, 802.11b/g/n ve Bluetooth kablosuz bağlantıya sahip olacak olan Vaio Chromebook, Google'a Chromebook platformunda istediği ivmeyi kazandırabilir. Hem Chromebook hem de Chromebox, Google'ın web tabanlı Chrome OS işletim sistemiyle çalışıyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Böyle şeyleri YANLIŞLIKLA yayınlamazlar. İzlenen yol hep aynı. Yanlışlıkla siteye koyuldu süsü vermek.

ARTIK HERŞEY TEKNOLOJİK GELİŞMELER SAYESİNDE UFALIYOR KÜÇÜLÜYOR UCUZLUYOR VE NABIZ YOKLAMAK İÇİN BÖYLE ŞAŞIRTMALAR YAPILIYOR ÇIKARSIN BÖYLE ŞEYLERİ SAMSUNG SONY VE DİĞERLERİ OZAMAN NE GÜZEL OLACAK TEKNOLOJİK HAREKETLİLİKLER YENİ BAŞLIYOR!!!

SAYGILAR SEVGİLER!!!

Fiyata bak...

samsung baştan aşşagı gizem olsa ne yazar

Tabletler piyasayı silip süpürdü bile, iyi çalışmalar...

İçinde Android yerine doğru dürüst bir işletim sistemi yoksa kusura bakmayın ama hiç de ucuz değil, bu ürüne benzer bir android ürün satılıyor hali hazırda...

google n chromeos u

Celeron mu? :D :D :D Yapma be Samsung...

Biri intel, diğeri arm nvidia. amd nerelerde acaba

Intel coleron ölmedi mi. ;-(

asusun amd e450 işlemcili 15.6 laptopları aynı fiyattan satılırken bunu kim ne yapasın??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir