Samsung'un güneşle çalışan cebi geliyor

Sağda solda şarj cihazı aramaya son: Samsung'un yeni cebi şarj konusunu sorun olmaktan çıkartıyor...

Çoğumuz bugüne kadar cep telefonlarının çevre dostu olup olmadığı hakkında fazla bir araştırma yapmaksızın, sadece özelliklerine bakarak iyi bir seçim yapmışızdır. Fakat Samsung Sprint gibi doğaya dönüşümü %80 gibi büyük bir oranda olan cep telefonları da mevcut.

Hazır söz Samsung'dan açılmışken güneş enerjisi paneline sahip modeli E1107'den bahsetmemiz iyi olacak. Samsung'un bu modelini kullanan biri, bataryası tükendiğinde yalnızca 15 dakikasını ayırarak E1107'nin güneş enerjisi panelleri vasıtasıyla cep telefonunun gücünü eski haline getirebiliyor.

Güneş paneli 1,2 mm inceliğe sahip. Toplam incelik ise 16,4 mm. Profil ayarlarından "Eco" yu seçtiğinizde FM radyo, ışıklandırma ve Bluetooth gibi kimi kullanıcıların kullanmadığı özellikleri pasif hale getirip daha uzun bir batarya ömrüne sahip olabiliyorsunuz.

59 dolar gibi inanılmaz uygun bir fiyata sahip bu cep telefonu hem çevre dostu olup hem de teknolojiden faydalanmak isteyen kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor.

Henüz piyasaya çıkış tarihi belli olmayan Samsung'un çevre dostu cep telefonu hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

-kuzey kutbunda çalışmaz 6 ay gece(-)

Birde kablosuz ağlardan şarj olma eklenirse on numara tel olur

hepsiburada.com da bu ürün uzun süredir var. ve hala satışta

ben her zaman söylüyorum neden şimdiye kadar böyle bir telefon üretmemişlerdi onuda anlamış değilim. benim için diğer bütün özellikler gereksiz alo diyeyim yeter batarya bitince ser güneşe mis gibi oh

İlk Deneyen ben olmak istiyorum
Sarj derdinden kurtulcaksak ne iyi valla :P

süper bişey inş. fiyatı türkiyede aynı kalır :)

1 hafta kadar kullandım ben bu telefonu.. Çok multimedya özellikleri falan beklemeyin. hatta görüntü kalitesi bile ilk renkli ekranlı telefonlar gibi. ama fiyat ve şarj olayı tercih sebebi olabilir. ayrıca 15 dakikada şarj olayı sadece direk güneş ışığı altında mümkün. florasan lamba altında 3 saat gibi bi süreye denk gelir bu. Güneş panelinin içini açmadım o yüzden ne kadr sürede şarj eder bilmiyourrum ama yinede en az 2 hafta şarj gerektirmez diyorum..

E1107 arka yüzeyindeki solar paneller sayesinde kendi kendini şarj edebilir. 1 saatlik solar şarj ile 10 dakika görüşme yada 2 saat bekleme süresi sunan E1107 iletişimi sınırsız yaşamak isteyenler için biçilmiş kaptan.

Bu telefon TÜRKİYE'de şuan satışta 162 TL

Ben bu cihazı aldım arkadaşlar ama pek memmun değilim güneş altında 1 gün boyunca bekletim şarj durumunda hiç bir artma olmadı pek anlayamadım doğrusu.Diğer markaların aynı özelliksiz telefonları 1 hafta kadar giderken bu güneş sarjlı(?) cihaz normal kullnımda ve çoğu zaman güneş altında olduğu halde 4-5 gün zor gidiyor oda ışık vs. özellikleri azalttığım halde

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir