Samsung'un susturma çabası ters tepti!

Samsung'un internetten kaldırtmaya çalıştığı "yanan Galaxy S4 videosu" başına iş oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'un susturma çabası ters tepti!

Galaxy S4'ün şarj olduğu sırada alevlendiğini gösteren YouTube videosu, onu kaldırmaya çalışan Samsung'un başına iş oldu.

"GhostlyRich" takma isimli YouTube kullanıcısı Samsung Galaxy S4'ünün şarj olurken alevlendiği anı videoya kaydetmeyi başardı. Bu durum yüzünden pil patlamasa da şarj portunun kullanılmaz hale geldiği gözleniyordu. Yanan cihazın tamamen bozulması üzerine telefonunun garanti kapsamında olduğunu hatırlayan GhostlyRich, onu değiştirmek istedi.

Ancak Samsung, cihazı direkt olarak değiştirmek yerine GhostlyRich'ten öncelikle sözkonusu videoyu YouTube'dan kaldırmasını istedi. Ancak Samsung'un GhostlyRich'i susturma çabası ters tepti. Samsung, internete gönderilen bir şeyin silinmesinin pek mümkün olmadığını, dahası bir videoyu silmenin şüpheleri daha da artıracağının farkında değildi. Telefonun yandığını gösteren video sadece 47 bin izlenmeye ulaşırken GhostlyRich'in Samsung'un mektubunu okuduğu video şu an itibariyle 275 bin kez izlenmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

samsung kullanıcısı olarak videoyu yeni görüyorum samsung gibi bir firmayla bundan sonra işim olmaz bu tarz videolar iyi bir reklam seçeneği olabilirdi fakat samsung bunu dezavantaja çevirmiş

@10 Ara 2013 15:07 Samsung'da çok üzüldü ne olur yapma geri dön:))))

Adi bir şirket ve çirkeftir samsung

git 3310 kullan

su an 419000 izlenme :)

Sizin sayenizde dahada yayılmıştır

diyorum samsung... hala daha alan var dandik işte

öyle başka şirketleri internette karalamakla olmuyor muş samsung efendi...akıllan biraz

İphone patladı çatladı yandı haberi olsaydı. Hemen savunmaya geçenler Konu Samsung olunca saldırıya geçmişler.

Diyelim 5 milyon S4 satıldı 500'ü yandı Samsung bunları değiştirse batardı? Batmaz ama video kötü bir izlenim yaratır. Keşke aç gözlü elemana iki S4 verip sustursalarmış tabi keserse.. Hem ne malum çok fazla şarjda kalıp ısınarak yanmadığı? Ne malum voltaj yükselmesinden yanmadığı? Seneler önce mahallemizde olmuştu voltaj yükselmesinden yanan tv'ler buzdolapları vs. Garantisi olanları firmalar görevleri değilken değiştirmişti.

Bomba gibi patlayan hatta yamulan iphone lar da var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost