Samsung'un Tizen'li ilk cebi neden ortada yok

Samsung'un şimdiye dek çoktan gelmesi gereken Tizen işletim sistemli ilk cebi, başka bahara mı kaldı

  • Ercan Uğurlu
Samsung'un Tizen'li ilk cebi neden ortada yok

Samsung'un bir süredir üzerinde harıl harıl çalıştığı Tizen işletim sistemi yakında yüzünü göstermeye hazırlanıyor. Daha önce Samsung'un Tizen işletim sistemine sahip ilk modeli SC-03F kod adıyla ortaya çıkmış ve telefonun öncelikle ve sadece Japonya'da, Japon operatör NNT DoCoMo tarafından satışa sunulacağı açıklanmıştı. Hatta 16 Ocak tarihinde telefonun Japonya'da satışa çıkması gerekiyordu fakat Tizen'li cep, NNT DoCoMo tarafından şimdilik ertelendi. Böylece Tizen'li ilk telefonu bekleyen Japon kullanıcılar da, telefonu tüm dünya ile birlikte, MWC 2014'te görebilecekler...

Samsung'un ilk Tizen'li cebi SC-03F'in, NTT tarafından, henüz tam anlamıyla hazır olmadığından dolayı ertelendiği konuşuluyor. Zaten Samsung, yeni cebini aslında önümüzdeki ay Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtmayı düşünüyordu ve anlaşmalı olduğu operatöre ön satış imkanı sunacaktı.

Tizen platformuyla birlikte Apple'ın iOS ve Nokia'nın Windows Phone 8 platformlarını karşısına alacak olan Samsung, elbette diğer yandan Android işletim sistemine cep geliştirmeyi de sürdürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bada nın adını degiştirerek izlerini silebilecegini düşünmesi ne kadar trajikomik bi durum :)

gelmesin boşver

bik işe yaramaz

badamı neyin kafasını yaşıyon trajıkomik iphoneci samsung bu ne yaparsa iyisini yapar sen kafanı takma

Tizen, Nokia nım Meego sunun el değiştirmiş hali diye biliyorum. Hiç kullanmadım ama hakkında hep çok çok iyi şeyler duyduğum bir sistem. Android uygulamalarını rahatlıkla çalıştırabilirse çok iyi yerlere gelebilir. Tabi Samsung un iyi bir tanıtım ve satış stratejisi oluşturması lazım.

bada gibi yari yolda birakir almamak lazim

Tek kendi ceplerine uretecegi bir yazilim olacaksa stabil olabilir ama badaa gercegi unutulmus degil. Samsung bir yandan google ile baglarini koparmaya calisiyor ama bu urun yelpazesi mantigiyla nasil olur gorucez.

N9 deneme şansı bulabilmiş biri olarak diyebilir ki 80 yaşındaki dedeye verseniz kullanabilir o kadar kolay bir işletim sistemi. İnşallah tizen de aynı şekilde olur.

bi tarafına güvenmiyor demekki ki çıkartamıyor bir türlü. hazır google işletim sistemini ve android marketini pazarladı yıllarca şimdi tabi zor geldi yeni bir platform oluşturmak.

BU DA ÖLÜ DOĞMUŞ OLACAK YADA DOĞMADAN ÖLDÜ DEDİRTECEK

Sen de yorum yaz