Samsung'un WP8'li cepleri belgelerde göründü

Android'li cepleriyle piyasayı sallayan dev, şimdi Windows Phone 8'li cepleriyle geliyor!

  • Mehmet Ali Bahıt
Samsung'un WP8'li cepleri belgelerde göründü

Samsung'un mahkeme belgelerinde en az iki Windows 8 telefonunun varlığı ortaya çıktı. Apple ile süregelen patent davası dahilinde ortaya çıkan belgelere göre şirket Odyssey ve Marco isimli iki Windows 8 telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Her iki cihaz da Qualcomm MSM8960 çip setine ve çift çekirdekli 1.5 GHz işlemciye sahip olacak. İşlemci halihazırda Microsoft tarafından Windows Phone 8'i test etmek için kullanılıyor.

"Kült bir akıllı telefon" olarak tanımlanan Odyssey, 4,65 inçlik HD çözünürlüklü bir Super AMOLED ekrana ve arka yüzünde 8 megapiksellik bir kameraya sahip olacak. Samsung aynı zamanda cihazın NFC desteği olacağını belirtiyor, bu da Microsoft'un çıkarmaya hazırlandığı Wallet Hub (Cüzdan Merkezi) ve Tap + Send (Tıkla ve Gönder) özelliklerinin destekleneceğinin ipuçlarını veriyor. Marco modelinde WVGA çözünürlüklü 4 inçlik bir S-AMOLED ekran ve 5 megapiksellik bir kamera olacak. Her iki cihazda LTE desteği olacak ve eğer mahkemede ortaya çıkan belgeler halen güncel ise telefonlar 2012'nin son çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu da Windows Phone 8'in çıkış tarihi hakkındaki söylentileri doğrular nitelikte.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

umarım türkiyeye gelir. kim bilir belki metro arayüzünden nefret eden ben bile beğenirim

samsung'un sattığı bir telefon için kaç yıl destek vereceğini açıkladığı bir beyanı var mı arkadaşlar? alacağımız bir telefonun kaç yıllık destek ömrü olacak acaba..bilen var mı?

@13 Ağu 2012 01:38 Başka herhangi bir model çıkana kadar destek var...

bence NOKIA ile baş edemez... Lumia daha iyi...

Düşünsenize samsung ile nokianın yer değiştirdiğini :O Samsung bu gidişle symbian da kolay tellerine :D

Android varken wp8 ile w8 ile çile çekilmez...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play