Samsung'un yeni cebi Windows Phone'lu!

Samsung, yeni cep modeli "Huron"la bambaşka bir dünyaya ikinci adımını atmaya hazırlanıyor!

Samsung "Huron" ortaya çıktı!

Samsung'un yeni modeli Windows Phone işletim sisteminde olacak. Evet, Evleaks tarafından gelen bilgiye göre Samsung'un "Huron" kod adlı yeni modeli, her zamanki gibi Android değil, bu defa Windows Phone işletim sistemiyle gelecek. SM-W750V model numarasıyla geçtiğimiz ay sızan ve detayları yavaş yavaş kendini gösteren yeni Samsung cep, tasarımıyla özellikle Galaxy S4'e benzeyecek olmasıyla da konuşuluyor.

Evleaks'in attığı tweet'e göre Samsung, bu defa Nokia'nın hava sahasına girecek.  Yeni cebini Windows Phone için hazırlama çalışmalarında olan Samsung'un yeni cebi için koyduğu kod adı "Huron" da oldukça dikkat çekici. Zira tuhaf şekilde "Huron" eski bir Intel işlemci modelinin adı. Bu ayrıntı Samsung'un yeni cebi için merakı arttırmaya yetiyor.

İlk olarak SM-W750V model numarasıyla aralık ayında ortaya çıkan Samsung Huron'un 5 inç boyutunda bir ekrana ve 1080p çözünürlük desteğine sahip olacağı şimdilik gelen ilk bilgiler arasında.

Samsung, daha önce de Windows Phone 8'li cep telefonu Ativ S'i üretmiş, ancak bu ekosistemde yaşanan Nokia istilası arasında beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Huron, şirketin Windows Phone 8 pazarındaki ikinci denemesi olacak...

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

performans canavarı mı olacak?

@grezimonk hayır sırf senin için adı samsung olacak içi de at pisliği dolu olacak ve sen çok beğeneceksin

@04 Şub 2014 23:42 asıl sen beğenirsin... ? işareti ne diye var...

eğer samsung bu modeli çıkarırsa microsoft samsungtan windows phone üretim ruhsatını geri alıp üretim yapmasını engeller nedeni ise samsungun bu cebi tüm lumialardan daha çok satar bu özellikte androidi 40 milyonun üzerinde satan bir cebin eğer fiyatı da uygun olursa daha yüksek rakamlar gelebilir

çeşitlilik her zaman iyidir, bravo Samsung

tek kelime "ÇÖP"

Aslında ATIV S güzel telefondu. Gerekli desteği ve pazarlama önceliğini bu telefona verirse Samsung, iyi satış yapar ama Google buna izin vermeyebilir.

gerçekten tasarımda çok önemli değişiklikler yapılmış (!)

Android uygulama mağazası çok zengin. Windows Phone telefon almak için samsung ve nokia vs. gibi şirketlerin kullanıcılara ekstra ne sunabileceği merak konusu. Şahsen benim Windows Phone telefon almam için tek neden olabilir o da daha akıcı ve hızlı ve zamanla yavaşlamayan bir telefon !

Windows tuşu abes olmuş kapasitif yapabilirlerdi

Samsung Windows Phone'a, Nokia Android'e, Apple Symbian'a, Microsoft da Ubuntu'ya geçsin, hem siz rahatlayın hem biz.

windows mobile bugün yerlerdeyse nokia yüzündendir samsung win mobilea girse de androidi de bugünlere getirdiği gibi windowsu da ayağa kaldırsa.

Çok çirkin be abi

Samsung şu Windows tuşunu Nokia gibi kapasitif yapmadıkça bu telefonlar satmayacak :p

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir