Samsung'un yeni S Pen deneyimi!

Samsung'un Galaxy Note 3 ve 10.1'le gelen yeni S Pen'i, hangi yenilikleri sunuyor? İşte cevabı...

Samsung'tan yeni S Pen deneyimi!

Samsung'un son dönemde tüketiciyle buluşturduğu ve kullanıcıların beğenisini toplayan modelleri Yeni Galaxy Note 10.1 ve Galaxy Note 3, gelişmiş S Pen´i  ile diğer cihazlardan farklı olduğunu kanıtlıyor.  Yeni S Pen deneyiminin dikkat çekici özellikleri arasında Temassız Komut özelliği yer alıyor. Temassız Komut tek bir dokunuşla, komutları hatırlayarak farklı menülere bakmaya ihtiyaç duymaksızın, ekranlar arasında kolayca geçiş yapmanızı mümkün kılıyor.

Temassız Komut özelliğini keşfetmek için, S Pen'i ekrana hafifçe yaklaştırmanız ve yalnızca üzerindeki tuşa basmanız gerekiyor. Yani 5 farklı özelliği içinde barındıran temassız komut paletinin açılması için basit bir hareket yeterli...

El yazısı ile yazdığınız bilgilerinizi otomatik olarak, formatlı içeriğe dönüştürmenizi sağlayan İş Notu özelliği ile el yazınızla bir çağrı başlatabilir, rehbere kişi ekleyebilir, harita üzerinde bir adrese bakabilir, web'de arama yapabilir ya da yapılacak işler listesine bir görev kaydedebilirsiniz. İş Notu özelliği günlük işlerinizi kolaylaştırmanıza yardımcı oluyor.

Karalama Defteri özelliği ile web, YouTube ve Galeri dahil çeşitli kaynaklardan topladığınız içeriğin hepsini tek seferde görüp düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede internette dolaşırken ilginizi çeken bir içeriği not edip saklayabilir ve ihtiyacınız olduğunda tekrar yararlanabilirsiniz.

Ekran Yazısı özelliği ile mevcut sayfanın tam ekran görüntüsünü cihaza kaydederek, bu görüntü üzerine not yazabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz bir oyunda rekor sonuç elde ettiğiniz bir anda, ya da sosyal medyada bir fotoğrafınızın altında dikkat çekici bir yorum gördüğünüzde; üzerine aldığınız notunuzla kişiselleştirebilir ve arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

S Finder özelliği ile telefonunuzda kapsamlı içerik arayabilirsiniz. Tarih, yer ve içerik türü gibi anahtar sözcükleri girerek ilgili belgeler, olaylar ve hatta yardım sayfasında arama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca notlarınızda el yazısı ile girilmiş içerik ve ajanda uygulamalarında arama yapabilmenin yanı sıra; simge ve formülleri de arayabilirsiniz.

Kalem Penceresi özelliği sayesinde ekranın herhangi bir yerine, S Pen ile herhangi bir boyutta bir pencere şekli çizerek hızlı bir şekilde YouTube, Hesap Makinesi veya İnternet gibi birçok uygulama penceresini ekrandaki mevcut işlemi durdurmaksızın açabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

S pen kadar saçma birşey yok ya

arkadaş; adamlar dokunmadan işlem yapıyorlar bu samsung hâlâ kalemli cihazlar satıyor ve işin ilginç yanı bunun alıcısı da var! ah yalan dünya! samsung kafalar, alın kırtasiyeden iki kalem :)

@aresblade hayata tek pencereden bakmak dışında bildiginiz bi halt yok

İş Notu özelliği de benim teknolojilerimden birisi. Dünyaya hayırlı olması dileğiyle... <Cleverman>

Dün 17:43 Zaten Sen Ve Senin Gibiler Anlayamadigi icin Dunya'da Cok Ses Getireyip Buyuk Satis Rakamlarina Ulasmistir!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir