Samsung ve Apple: Asıl savaş şimdi başlıyor!

Samsung ve Apple'ın barış görüşmeleri başladığı gibi bitti! Steve Jobs'un "nükleer savaşı" başlıyor!

Samsung ve Apple barışamadı!

The Korea Times'ın raporuna göre Samsung ve Apple, sulh hakimi Joseph Spero'nun çabalarına rağmen uzlaşmaktan uzak duyuyorlar. Uzlaşma görüşmelerinin başarısız olmasıyla Steve Jobs'un bahsettiği "nükleer savaş"ın Apple'ın 30 Temmuz'daki duruşmasıyla başlaması bekleniyor.

Apple ve Samsung için böyle bir savaş, son derece maliyetli olabilir. İki şirketin de ürünlerinin satışı yasaklanabilir, en azından belirli bölgelerde geçici olarak. Samsung, Apple'dan yıllık olarak aldığı milyarlarca dolar çip üretim gelirlerinden vazgeçmeye zorlanabilir. Bunlara ek olarak Apple'ın telefonlarında kullandığı işlemcileri üretecek yeni bir firma bulması da gerekebilir.

Apple'ın iPhone 5 için daha geniş LCD ekranlar kullanacağı düşünüldüğünde, iki şirketin 2012'deki ortaklığı 12 milyar dolara ulaşmış oluyor. Ancak görünüşe bakılırsa iki şirket, beraber çalışmaktansa, birbirlerini yok etmenin daha yerinde olacağını düşünüyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

APPLE TEKELCI ZIHNIYETE SAHIP FIRMA VE SAVUNUCULARI!BU SAATTEN SONRA HIC BIR HALT EDEMEZ.SADECE GALAXY TAB 10.1 TEKRAR YASAKLATIR OKADAR.

bu ne lan sanki iki ülke savaşıyor yok barış yok ateşkes altı üstü iki şirket

Bize de keyifle izlemek düşer bu rekabeti:D

ben bu savaşları destekliyorum , samsungada helal olsun . tekelcinin karşısında duruyor. ama inş oda tekel olmak için bu savaşı vermiyodur. kaldıki siber savaş varsa ortada kullanıcıların lehine ve şirketlerin ne derece büyük oldugunu yansıtır bu savaşlar

yok altı üstü iki şirket değil maalesef. adamların geliri küçük bir ülkenin gelirinden fazla. böyle savaşlar hep vardı. akıl mantık olmayınca anca kavga ederler. bir de hep ben kazanayım diğer salak yok olsuncu politikadan kaynaklanıyor

Adamlar hem bir arada iş yapıyor hemde iki düşman gibi de savaşıyorlar. Nasıl bir zihniyet ise artık.

yalnız savaş derken sevgili Apple'ın karşısında kendi ayarında bir rakip olması gerekir. gerçek savaşlar iki eşit ve denge unsuru aynı olan durumlarda olur. o yüzden gerçekçi olup gülünç duruma düşmemek gerek :)

@27 May 2012 23:29 Samsung mu rakip değil anlamadım. 2011 yılını apple 108 milyar dolar ile, samsung un sadece elektronik kısmı 130 milyar dolar ile kapattı. toplam ciro 387 milyar dolar bilgin olsun. dünyada kendi fabrikalarında çip üretebilen 3 firmadan birisi bunuda bil yani. qualcomm bile tasarlayıp sadece fason ürettiriyor. bu arada 2012 yılında samsung yatrım+argeye 52.4 milyar dolar harcıyor.apple in elinde 80 milyar dolar nakit para var. ama yatırım olmadan hazır para ne işe yarar. 3-4 sene içinde mobil çip + ekranlar + diğer yarıiletkenler bazında dünya tekeli olacaktır tam anlamıyla. ne derseniz deyin, eninde sonunda samsung suz bir hayat apple ı mahveder. şu an çip i samsung tan değilde baska firmadan alayım dese , tek kapısını çalacağı yer, taiwanda ki TSMC dir. başka yer değil. baksın bakalım samsung kalitesini bulabilecek mi?

Hadi samsung arkandayız....

yalnız savaş derken sevgili Apple'ın karşısında kendi ayarında bir rakip olması gerekir. gerçek savaşlar iki eşit ve denge unsuru aynı olan durumlarda olur. o yüzden gerçekçi olup gülünç duruma düşmemek gerek :)
...
Çok doğru, Amerika, Afganistan ve Irak'la kendi ayarında olduğu için savaştı, kendi ayarındaki İran'a saldırmak için de bahane arıyor.

EN SONUNDA BİRLEŞECEKLER,SİZ DE ŞAŞACAKSINIZ BİZ DE..

Sevgili Apple ;)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir