Samsung ve Apple'dan rekor

Samsung ve Apple 2012'nin ilk çeyreğinde ulaştığı bu rekor başarı, rakiplerini kıskandıracak!

Samsung ve Apple'dan rekor

Samsung ve Apple, 2012'nin ilk çeyreğinde dünya akıllı telefon piyasasının %50'sini, kâr marjının %90'ını ele geçirdi.

Teknoloji pazar araştırmaları ile tanınan ABI Research firmasının yayınladığı rapora göre Samsung ilk çeyrekte 43 milyon, Apple ise 35 milyon telefon sevk etti. Üçüncü sıradaki Nokia ise sadece 11,9 milyonda kaldı.

ABI yetkililerinden Michael Morgan "Bugün itibariyle Nokia'nın, sadece Symbian'daki düşüşü karşılayabilmek için Windows Phone Pazar payını % 5.000 arttırması gerekiyor" dedi.

ABI'ye göre asıl soru, bir üçüncü şirketin bu iddialı rakiplerle başa çıkabilecek güce erişip erişemeyeceği.

Kuzey Amerika ve Avrupa'daki akıllı telefon pazarının %50'nin üzerinde doygunluğa ulaşması nedeniyle üreticiler şu anda gözlerini Çin pazarına çevirdi. ABI'nin Cihaz, Uygulama ve İçerik Uygulama Müdürü Jeff Orr durumu şöyle yorumluyor: "Nokia'nın Çin'deki Pazar payının düşmesiyle ortaya çıkan boşluğu doldurmak için yapılan rekabet, küçük kâr marjlarına sahip ve farklılık yaratma mücadelesi veren akıllı telefon üreticileri için hayati önem taşıyor."

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Nokia'nın işi artık çok ama çok zor. Apple vs Samsung yine zirvede kalacaktır.

samsungun 1500 çeşit telefonu olmasına rağmen appledan 10 milyon fazla satmış sadece. bi de 300 liradan başlıyo telefonları. apple daha başarılı bu durumda.

Küçümsemelerini öneriyorum WP işletim sistemini, ne zaman ne yapacağı belli olmaz...

Küçümsememelerini öneriyorum WP işletim sistemini, ne zaman ne yapacağı belli olmaz...

helal samsunga telefonda 1 numara

Windows Phone herkeste olmasın zaten çok havalı görünüyor herkeste olursa anlamı kalmaz :) ben memnunum şu anki durumdan. Batmayacak kadar satsın piyasada kalsın ama herkesin eline geçmesin :)

samsungun 1500 çeşit telefonu olmasına rağmen appledan 10 milyon fazla satmış sadece. bi de 300 liradan başlıyo telefonları. apple daha başarılı bu durumda. ......................................................................................................... Saysana 1500 Cesit Telefonlari Bende Merak Ettim Sayin Funboy Arkadasim.

Evet Samsung belki 1500 telefon satmıyor olabilir ama emin olun 500 tane telefon modelini aynı anda satıyor fark ettiyseniz telefon diyor androidli yasa badali demiyor :D bu arada bulabildiğim su an satışta olan androidli samsunglar geriye kalan badali ve normal telefon modellerinin sayısını siz düşünün :D:D Galaxy r  Galaxy m Galaxy s Galaxy s hoppin Galaxy s plus  Galaxy s advance Galaxy s 2 Galaxy s 2 hd  Galaxy s 3 Galaxy note  Galaxy nexus Galaxy nexus s  Galaxy neo  Galaxy gio Galaxy ace  Galaxy ace plus  Galaxy k Galaxy u  Galaxy w Galaxy y  Galaxy y pro  Galaxy y duos  Galaxy mini  Galaxy mini 2 

apple herkeze koydu :D :D ayrıca 1500 çeşit telefonu saysana diyen kişi; o kadar çok ki... düşün, E250 telefonu vardı. ondan önce en az 200 model telefonu vardı zaten. ondan sonrada yüzlerce model telefon çıkardı. yani samsung batmamak için çöp üretip satıyor. apple ise kendi standardını koruyarak telefon üretiyor.. ayrıca o 3milyar dediğiniz iphone'lar amerika ve avrupada sadece 299 dolar yani 450tl civarı. sevgili ülkemizin vergileri sayesinde fiyatlar bu durumda.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir