Samsung ve Apple kavgası şimdi daha ciddi!

Samsung ve Apple arasındaki fırtınalı ilişkide yıllardır beklenen son nokta, nihayet koyuldu!

Samsung ve Apple kavgası şimdi daha ciddi!

Samsung ve Apple arasındaki kavgaya bugüne dek hep şaşırarak baktık; çünkü bu iki şirket bir yandan kavga ederken bir yandan birbirleri ile ciddi bir ticari ilişki yürütüyordu. Apple'ın iPhone'larının beyni olan işlemciler Samsung tarafından üretiliyordu.

Apple ve Samsung, defalarca haberlere konu olup bir türlü gerçekleşmeyeni sonunda yaptılar ve bu ortaklığa son verdiler. Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı A8 işlemcilerini Samsung'a değil, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC)'ye yaptıracağı anlaşıldı.

TSMC tarafından yapılan açıklamada A8'lerin çoktan üretilip Apple'a teslim edildiği de vurgulandı. Böylece iPhone 6'nın da çok yakında piyasaya çıkacağı ortaya çıkmış oldu.

Apple, 2010'da A4 ile başladığı Samsung ortaklığına bu sene son vermiş oldu. A8'de yer alacak olan fazladan çekirdeklerin işlemcinin gücünü A7'nin ötesine taşıması bekleniyor. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

hayırlı olsun apple

Samsung isi biliyor

hayırlı olsun elma

" A8'de yer alacak olan fazladan çekirdeklerin işlemcinin gücünü A7'nin ötesine taşıması bekleniyor. " bak sen:)

Apple ne zaman kendi sadece işletim sistemi dışında bir şey üretti'ki...sayın fanboylar gene konuşursunuz boş,boş.

@09 Mar 2014 09:42 işin sırrı üretimde mi midir tasarımda? Apple işlemcileri tasarlayıp üretime yolluyor kimin ürettiği apple için önemli değil ama üreten samsung olunca sizlerin biyerleri kabarıyor kendinizi bişey sanıyosunuz

@09 Mar 2014 18:56 Ben samsungcu değilim bir yerlerim'de kabarmıyor hangi tasarım ne tasarımı kimin yaptığının önemi yokmuş vay beee ne yorum yapmışsın:))))) ben dünya devi bir firmayım ama işlemcimi kendim üretemiyorum öylemi adama başka yerleri ile gülerler............

çok ilginç :D

samsung daha öncede olduğu gibi 2014 de de yine tokat manyağı olacak gibi görünüyor :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir