Samsung ve HTC ceplere 3DMark tekmesi!

Samsung ve HTC'nin bu çok önemli cepleri, "hile yaptıkları" nedeniyle fena bir engel yediler!

Samsung ve HTC ceplere 3DMark tekmesi!

Samsung ve HTC'nin bazı cepleri, Android'deki hız testi uygulaması 3DMark tarafından hile yoluyla sonuçları değiştirmeye çalıştıkları nedeniyle engellendiler.

İki cep devi için utanç verici durum, 3DMark'ın geliştiricisi Futuremark'a göre firmaların hız testi uygulamalarına özel muamele yapmasından dolayı gerçekleşti. 3DMark'ın kurallarına aykırı olan bu durumun sonucunda HTC One, One Mini, Samsung Galaxy Note ve Galaxy Note 3, resmi performans sıralamasının en altına gönderildi.

Futuremark, HTC ve Samsung'un söz konusu cihazlarında modifikasyonlar yaparak testlerini kandırdığını düşünüyor. Sıkça rastlanan hileler arasında GPU hızını standart ayarın üzerine çıkarmak var.

Futuremark'a göre işletim sistemi platformunun bir hız testi uygulamasının çalıştığını algılamaması, testin herhangi bir parametresini değiştirmemesi, hız testi uygulaması için platformun normal çalışmasında bir değişiklik yapmaması gerektiğini söylüyor.

Bununla birlikte Futuremark'ın listesinde dibi boylamayan, ancak hile yaptığı daha önce ortaya çıkan başka cepler olduğunu da söyleyelim. Anandtech'in geçen ayın başında ortaya çıkardığı tablo, birçok cebin hız testlerinde hile yaptığını göstermişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

samsung cep telefonunda rezil bi yerde olduğu bi gerçek.

@28 Kas 2013 11:32 senin çok daha rezil bi konumda olduğun da aşikar ..

Bu dürüstlüğü için futuremark'ı tebrik ediyorum. Darısı Samsunga.. O sadece hile hurdayı bilir..

@28 Kas 2013 11:35 sanki apple da çalışıyorsun allahın işsizi seni...

Neyse, bende note2 var. Kandırılmamışım )))))

@28 Kas 2013 11:43 bütün telefonlarında bench testlerinde hile yapıyor telefon patlicakmış gibi çalışıyor normalde hiçbir uygulama için okadar yüksek performansta çalışması mümkün değil

Bi de böbürleniyorlar bu daha hızlı diye alın size kapak. Yalnız anlayan yokkş her işlemcinin saatlik bir hızı vardır. Bunu telefonun verdiği hızla karşılaştırıyolar pişmiş kelle gibi sırıtıyo fark. Ayrıca samsung'un çoğu işlevi işe yaramıyor (gözle elle,kontrol gibi) hem de marka satıyor. Ya Sony alın ya da wp-ios'a geçin

Canım SAmsung ancak hileyle başarı sağlıyorsun...Samsung hooop ÇÖP

yuh sana samsun ama sende suç yok senin fanların olan körlerde suç...

ortada yalan haber var... hile yapan tek şirket Apple'dır...

S4'ün full hd ekranında canavar gibi grafiklerle oynadığımız oyunlar da mı yalan. çoğunuzun laptopu kaldırmaz o oyunları

o değilde herkes samsung'a sallamış htc'ye laf eden yok artık samsung kıskançlığımıdır nedir :D

Samsung bu işleri hep yapıyor. Her alanda.

herkez tertemiz zaten

Samsung sever hileyi hurdayı. Biz de yere göre sığdıramayız.

Her firma yapiyor bunu bu iki firma kurban edilmis olması kotu bu sey gibi turkiyede senelerdir her takimin yaptigi sike operasyonun besiktas ve fenere kesilmesi gibi ki galatasarayli olarak diyorum yazik yani ne desek bos insanlar olmus aç gozlu..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir