Samsung ve LG aralarında büyük barış!

İki devin yıllardır süren savaşı en sonunda tatlı sonla bitti. Devlerden biri Samsung, diğeri ise...

Samsung ve LG öpüşüp barıştılar

Samsung'un ve LG'nin ekran üreten şirketleri Samsung Display ve LG Display arasında devam eden anlaşmazlıklar bir seri davanın konusu olmuştu.

İki firma arasındaki anlaşmazlıklar, hükumetin de araya girmesine neden olmuş ancak çözüm bulunamamıştı. Fakat, yeni gelen haberler, iki şirketin "öpüşüp barıştğını" ve aralarındaki tüm davalardan vazgeçtiklerini söylüyor.

Anlaşmanın detayları henüz belli değil fakat iki firmanın da bundan sonra enerjilerini hukuk savaşı için değil müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak için harcayacağına dair bir açıklama yapıldı.

Ekran teknolojileri geliştiren bu iki dev firmanın birbirlerini sıkıştıran davaları ortadan kalkınca, tüketicilere çok daha gelişmiş, yenilikçi ürünler sunmaları bekleniyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

zaytung haberi okuyorum sandım bir an

Lgnin urunleri gayet saglam sorun cikartan cok az urunu var

display derken hangi tür montiör laptop mu desktop mı?

@26 Eyl 2013 14:11 ekranı olan tüm ürünler.

İkisi arasındaki rekabet bittiğine göre, düşük fiyat avantajı sunarak müşteri kazanmak için savaşmayacakları ve bu sebeple fiyatların yükseleceğini söylemeye bile gerek yok sanırım !

ikiside birbirinden rezalet ama lg rahat tokatlar....

@26 Eyl 2013 14:48 ekran teknolojisinde lg samsung ve sony'den başkasını tanımam.rezalet deme bence :)

sharp 'ı bi incele istersen en iyi beyaz ve siyah hangi ekranda bu kadar iyi adamlar 4 rengi birleştirerek renk çıkarıyorlar, ilk 5'' de hullHD display yaptılar. sonra bi philips 7000 ve 9000 serisine bak sonra viewsonic ler warki adamlar 21.5" boyutunda 4k ekran çıkarttılar. benQ kontrast ve titreme azaltmada devrim niteliğinde monitörleri war. bunların yanında lg sony veya hele de samsung biç desem yeridir...

"iki firmanın da bundan sonra enerjilerini hukuk savaşı için değil müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak için harcayacağına dair bir açıklama yapıldı." varya şu en büyük palavradır! bir şirket enerjisini hiçbir zaman hukuka harcamaz. şirkete çalışlan 100 tane avukatın sebebide budur zaten, yönetim kurulunda avukatların hazırladığı raporu 5 dakikalığına okunur bir kontrol edilir o kadar! eğer daha fazlasına mecbur bırakılırsa bu o avukatların hatasından dolayı olur, anında da şutlanırlar zaten, senede 300.000 dolar maaşı babasının hayrına vermiyor, bu hukuk işlemlerin detayı ile vakit kaybetmemek için veriyor. birde benim bu yazımı şirketler okusada bu salak yalanlara daha fazla tahamül etmek zorunda kalmasak!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir