Samsung, yeni bir teknoloji dünyası yaratıyor

Samsung geleceğin yaşayan evleri ile bilim kurgu filmlerini aratmayacak bir teknoloji sunuyor.

Samsung, yeni bir teknoloji dünyası yaratıyor

Samsung Electronics akıllı ev teknolojileri alanında attığı yenilikçi adımlarla bilim kurgu filmlerini aratmayacak bir teknoloji dünyası yaratıyor. Gün geçtikçe hayatımızın merkezi haline gelen evlerimiz alışveriş yapabileceğimiz, eğitim ve sağlık hizmeti alabileceğimiz bir merkeze dönüşüyor. Birbiri ile iletişim kurabilen akıllı ev aletlerini hali hazırda kullanıyor olmamızın yanı sıra çok yakın gelecekte evlerimizdeki teknoloji, tüketicinin kişisel tercih ve alışkanlıklarını aklında tutup, ihtiyaçlarını öngörerek, iletişime geçebilecek yeterlilikte görünmez bir arayüz haline gelecek.

İhtiyaçlarınızı sizden önce farkına varacak

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel konuyla ilgili şunları söyledi: "Teknoloji görülmemiş bir hızla gelişiyor ve göz açıp kapayıncaya kadar yaşamımıza girerek günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Tüketicinin kişisel zevk ve tercihlerini aklında tutarak bire bir iletişim halinde ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek akıllı evler de aynı hızla gerçeğe dönüşmeye ve hayatımızın bir parçası olmaya hazırlanıyor. Yakın bir gelecekte eviniz siz yemeğinizi yerken sevdiğiniz müzikleri sizin için açabilecek. Ya da evde bir yangın çıktığında sadece duman alarmı devreye girmekle kalmayıp sizinle konuşabilecek ve itfaiyeyi sizin için çağırabilecek. Buzdolabınız sizin için günlük olarak tükettiğiniz biten yiyeceklerinizi tespit ederek sipariş verebilecek. Bir on yıl önce sadece uzak bir hayal olan bu teknolojilerin en kısa sürede Samsung teknolojisi ile günlük rutininiz haline geleceğinden hiç kuşkumuz yok."

Akıllı evler ile duvarlarınızı kaldırın

Geleceğin evlerinde yaşam alanlarının verimli kullanımı için duvarlar ortadan kalkıyor. Basitlik ve kullanışlılık ön plana çıkarak yemek pişirme, yeme, uyuma ve çalışma gibi aktiviteleri tüm ailenin interaktif bir şekilde yapmasına olanak sağlıyor. Evimizin her bir parçası akıllanıyor ve sosyal medya ile entegre bir hale gelerek en hızlı şekilde bağlanırlığı, sosyalleşmeyi ve ihtiyaçlarınızı karşılamanızı mümkün kılıyor. İçerik paylaşımı görülmedik bir kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Eviniz eski tercihlerinizi aklında tutarak, hakkınızdaki tüm dijital ipuçlarını topluyor böylelikle özel zevk ve tercihlerinizi bilerek sizi tanıyor, ihtiyaçlarınızı anlayabiliyor. Sorularınızı sormadan ihtiyaçlarınızı farkına varıp size cevapları sunuyor. İçinde yaşayan bireylerle bütünleşerek aile bireylerinden biri haline geliyor. Siz uyumak için yatağınıza geçtiğinizde sizin için ışıkları söndürüyor, siz yemeğinizi yerken müziğinizi açıyor. Enerji kullanımında maksimum tasarruf sağlayarak aynı zamanda evinizin beyni haline geliyor.

Hızla gelişen akıllı ev teknolojileri ile bilim kurgu filmlerini aratmayacak bir yaşam tarzına doğru hızla ilerliyoruz. Samsung Electronics, tüketicilerinin gerçek anlamda akıllı teknolojilerle donatılmış biçimde hayatın tadını çıkarmalarını sağlayacak yeni hizmetlerin geliştirilmesi yoluyla ilerlemeye devam ediyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Akıllı evler gerçekten harika bir keyif... Ancak bir o kadarda güvenlik riski demek... Şimdiki korsanlar, en fazla bilgisayara virüs bulaştırıp, banka, posta şifreleri çalıyorlar. Ama akıllı evlerde durum bir adım öteye geçip, artık direkt evin içini göztler hale gelirler, açık bulup çamaşır makinasını hacklerler, aşırı devirden yangın bile çıkartmaya kalkarlar...

İrandaki reaktörler hacklendikten sonra evler haydi haydi hacklenir. :)

Sağlıksız ve gereksiz son derece...

Bu dünyada yaratamadı samsung başka dünyada yaratsın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir