Samsung yöneticisi Apple hayranı çıktı

Samsung'da yönetici olup iPhone ve iPad kullandığınızı söyleyebilir miydiniz? Bu cesur adam söylüyor

Samsung yöneticisi Apple hayranı çıktı

Samsung ve Apple arasındaki gergin duruma neredeyse teknolojiyi yakından takip eden herkes aşinadır. Ancak Samsung yöneticisinin yaptığı açıklamalar, iki dev arasındaki ilişkiyi farklı bir noktaya taşıyabilir.

Koreli devin üst düzey yöneticilerinden strateji müdürü Young Sohn, ünlü teknoloji dergisi MIT'ye verdiği röportajda Apple hayranlığını gizlemedi. Kendisinin de bir Apple kullanıcısı olduğunu belirten Sohn, özellikle Cupertino'lu devin iCloud özelliğine övgüler yağdırdı: "Apple'ın yaptıklarına bakacak olursak, yalnızca ürün odaklı değil; kullanıcı odaklı davrandıklarını da söyleyebiliriz. Örneğin iCloud sayesinde, 9 bin km uzakta yaşayan ailem programlarımı, bağlantılarımı ve fotoğraflarımı rahatlıkla takip edebiliyor."

Sohn ayrıca evinde Mac bilgisayar kullandığını, buna ek olarak birer adet de iPhone ve iPad sahibi olduğunu söylemekten çekinmedi. "İş yerimde Samsung, evimde ise genellikle Apple ürünleri kullanıyorum. İkisi de farklı sistemlere sahip olduğu için senkronizasyonu sağlamak zor oluyor ancak biraz uğraştıktan sonra bu elbette mümkün."

Bu açıklamalar iki dev arasındaki ilişkiyi nasıl etkiler bilinmez ancak, Sohn'u dürüstlüğünden ötürü tebrik etmemiz gerek. Çünkü bu devirde bu cesarete kolay kolay rastlamak pek mümkün değil...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Apple 'in sadık çalışanları Samsung'a övgüler yazıyor. Samsung çalışanları Apple övgüler yazıyor. Ondan sonra da mahkemelerde davalar vs falan. 2 şirkette kendi ürünlerini sattırmak için ellerinden geleni yapıyor. Sanki aralarında gizli bir ittifak var..

@15 Ara 2012 14:01 Apple çalışanları ne zaman dandirik samsungu övmüş? gaipten sesler ve haberler mi alıyosun yoksa söylede bilelim :)

En azından mantıklı bir karşılaştırma yapıpı kendilerinin ve Elma nın nerede ne kadar önde olduğu görür. Hem kendilerine baya bi + sağlar çünkü eksiklikleri varsa tamamlarlar. Yoksa zaten Elma dan öndedirler. Bence mantıklı bir davranış

@15 Ara 2012 14:27 saftirik :)

ADAMDA TİPİK BİRŞEYLER GÖRÜYORUM.

apple'ın eski yöneticisinden android kullanan çıkınca android fanboyları söylemediklerini bırakmıyodu. noldu şimdi? ne diyeceksiniz bakalım.

samsung'un neden apple'ı taklit ettiği belli oldu şimdi..

Alınan son bilgilere göre işinden memnun olmayan Sohn, artık işinde de evinde de Apple ürünleri kullanmaya başladı. Sohn artık senkronizasyonu daha hızlı gerçekleştirebildiği için verimliliğinin arttığını ve bundan mutlu olduğunu belirtti.

tam eğlencelik bu samsung ya :)

beyin ozurlu tikleri yonetici yaparsaniz sonuc bu olur cahil Apple fanboylari bile o engesizle alay eder... + hala SAMSUNG'a taklitci diyen beyinsizlerde var... asil taklitci hirsiz Apple...

rakibin ürününü kullanmayıp onların ne yaptığını bilmeyen bir yönetici iyi bir yönetici değildir

İcloud müthiş bir icat değil. :)

apple a hırsız diyenler var Apple neyi çaldı kardeşim neyi çalabilir macbook air i mi iphone u mu ipad i mi bunları nasıl çalabilir ilk çıkaran firma Apple zaten.

@15 Ara 2012 23:33 idrak edemiyorlar boşver :)

@15 Ara 2012 23:33 Apple'ın fabrikası var mı? Kimler üretiyor o malları?

@15 Ara 2012 23:33 al burdan yak mal ilk PC'yi kim yaptı desek Apple der... ilk tableti kim yaptı desen yine Apple der... ilk dokunmatik ekranlı telefonuda Apple yaptı der... arıza ya... ilk PC ve ilk dokunmatik ekranlı telefon IBM ürünüdür... ilk tablet pc Microsoft ürünüdür... çok pahalı olduğundan satmadı Apple yapınca kıymete bindi... dokunmatik ekran sevilmezdi... Apple tekno tuğlasında kullanınca kıymete bindi... Apple hiç bir şeyi bulmadı hep hazıra kondu... hırsız Jobs ve ekibi çalma çırpma uzmanıdır...

Bu adam ozurlu hakketten gmail drive skydrive dropbox özellikle gmail drive kullanmayı öğrensin android cihazlarda da var hali hazırda.. Resimi uzaydada paylaşsın. Hadi ipad i bir nebze anlarım ki ben note 2 e değişmem açıkçası.. Mac OS ne ya :) dünyanın kaçta kaçı kullanıyor :) adam özentiden başka hiçbirşey değil..

Adam tam bi çakal plancısı. Samsungda koltuğu tehlikededir, şimdiden yerini sağlamlaştırıyordur. Kovulursa "bakın elmacılara giderim, samsung un bildiğim sırlarını satarım" diyor, kovulursa hemen elmacı lar işe alır diye, samsung da kovamaz. Boşuna elmacı samsung cu kavgası yapmayın, akıllı olun biraz.

Samsung'un üst düzey yöneticilerinden demişsiniz, sanki herhangi bir yöneticiymiş gibi. Adam CSO yani Samsung'un stratejilerinden sorumlu en tepe yönetici. O bile ısrarla evinde Apple ürünlerini tercih ediyor. İşte mecburen Samsung ürünlerini kullanıyor. Sevgili Samsung severler adam resmen sizinle dalga geçiyor. Size Samsung alın diyor, kendi evde full Apple kullanıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir