Samsung, Z2 ile Tizen'i yaymak istiyor!

Samsung'un Tizen'li ilk telefonu Z1'in ardından, şimdi sırada Samsung Z2 var!

Samsung, Z2 ile Tizen'i yaymak istiyor!

Kore'den gelen bir habere göre, Samsung Electronics'in Tizen akıllı telefonları daha fazla ülkeye yayma çabası hız kazanıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen Samsung Z1, sunulduğu marketlerde hatırı sayılır bir başarılı gösteriyor ve bu yüzden de yeni marketlere adım atmak mantıklı olabilir.

Z1, 4 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüklü ekranı ve 1.2 GHz dual-core işlemcisi ile beraber, Bangladeş ve Hindistan'ta, satışa sunulduğu ilk ayda 100.000'in üzerinde satış yapmayı başarmıştı.

Söylenenlere göre, Tizen akıllı telefonların satışlarının genişletilmesi planı, Samsung Z2 ile beraber olacak. Bu cihazın 540 x 960 piksel çözünürlüklü TFT-LCD ekrana, 1GB RAM ile 32-bit quad-core işlemciye, Tizen 3.0 UI ve 2,000mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Firmanın Tizen'li yeni telefonunu ABD, Çin, Rusya, Kore, Malezya ve bazı Avrupa ülkelerinde bu yılın ikinci yarısında satışa sunması bekleniyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence tizen os lu amiral gemisi üretebilir. Yani tizen li çok telefon üretir ve fiyatı alınacak gibiyse bence çok satabilir. Tizen android uygulamalarını çalıştırdığı için çabuk gelişir ve uygulama geliştirmek daha kolay olur. Bir Türkiye ye gelsin o zaman deneme fırsatım olabilir.

@22 Nisan 2015 17:04 cok dogru soyluyorsun.

Mstar'daki haberleri bu telefonla çok iyi takip ederim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir