Samsung'a güncelleme davası!

Samsung'a, "güncellemeleri haber vermediği" ve "yetersiz destek" gerekçesiyle dava açıldı.

Samsung'a güncelleme davası!

Hollanda Tüketiciler Derneği, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'a firmanın sunduğu cihaz desteğiyle ilgili olarak dava açtı. Samsung'un, cihazlarının büyük bir kısmı için daha önceden belirtilen zaman aralığı içerisinde destek sağlamadığını belirten dernek, firmanın ayrıca müşterilerini Android güncellemelerinin cihazlarına ne zaman geleceği hakkında da bilgilendirmediğini öne sürdü.

Dernek tarafından yapılan resmi açıklamada, Samsung'un Android telefonlarındaki bazı önemli güvenlik açıklarına dair yeterli bilgi sağlamaması da davaya konu olan şikayetlerden biri olarak öne çıkıyor.

Bütün bu şikayetlerde, Samsung'un gerçekten biraz düzensiz bir güncelleme politikası uyguladığını göz önünde bulundurursak, haklılık payı bulabiliriz. Fakat diğer yandan firmanın ürün aralığında önemli bir yere sahip olan düşük bütçeli cihazlarının da güncellemelerin önemli bir kısmını zaten alamadığını unutmamak gerekiyor. Yakın bir gelecekte parmak izi sensörleri de dahil olmak üzere birçok üst düzey özelliği düşük bütçeli ürün segmentinde sunmayı planlayan Samsung'un güncelleme politikasında da bu doğrultuda bazı yenilikler yapmasını bekleyebiliriz.

Diğer yandan konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Samsung Benelux da, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarını güvenlik meseleleri ve güncellemelerle ilgili daha etkili bir biçimde bilgilendirmek adına bazı taahhütlerde bulunduklarını duyurdu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sırf bu android güncellemeleri yüzünden artık samsung telefon almamayı düşünüyorum.Telefonlarının donanım kalitesine sözüm yok.ama yazılım yönünden yeterli desteği verdiği kanaatinde değilim.Hele ki güvenlik güncellemeleri konusunda.Mesela Galaxy note 3 SM-N900 a 4 ay içinde bir defa güvenlik güncellemesi verdi.Halbuki google her ay güvenlik güncellemesi veriyor. VELHASIL SAMSUNG GÜNCELLEME KONUSUNA ÖNEM VERİNLER TARAFINDAN TERCİH EDİLMEMELİ!

Şimdi yap güncellemeleri Samsung...

Nihayet uyanan ve tepki gösteren bazı insanlar ortaya çıkıyor. Peki ülkemizde neden kimse böyle bir tepki veremiyor ? Hiç bir konuda bir araya gelemeyecek kadar birbirine düşman edilmesinden mi ? Yoksa zaten birbirine düşman olabilmeleri için artık herhangi bir dış müdehaleye gerek bile olmamasından mı ? Önce Almanya, şimdi de Hollanda... Artık bizim de tepki gösterme zamanımız gelmedi mi ? Her konuda en geriden gelmek gibi bir makus kaderi devam ettirmenin ne gereği var değil mi ?

Sonuçta işletim sistemi kullanıcıyı direk etkileyen bir şey , insanlar bankacılıktan tutunda e devlete kadar bir çok işlemini yapmak için akıllı telefonları kullanıyor. telefonlara bir kereliğine güncelleme verip kullanıcıyı işletim sisteminin muhtemel açıkları ile baş başa bırakmak doğru bir şey değil bu yüzden firmaların akıllı telefon kullanıcılarına uzun süre güvenlik güncelleştirmelerini sağlaması gerekir

Android alacaksan nexus yada paran varsa ios

İyi olmuş param olsaydı bende öyle bir dava acardim. Haktır

samsung pişmanlıktır

Bunun samsung ile ya da başka bir firmayla alakası yok. Kim ne derse desin arayüz vs tecrübe en iyisi samsung fakat güncelleme konusunda gerçekten berbat davayı açan sonuna kadar haklı. Bu nedenle alacaksın iphone u geçeceksin. 5 sene güncellemeni alır kullanırsın. Android en fazla 2 sene

Arkadaşlar ben de Samsung kullanıcısıyım ve illallah ettirdi.Ya firmaya asıl satış patlaması yaşatan Galaxy s3'üm vardı, adamlar kaç yılda SADECE 1 GÜNCELLEME VERDİ.ONU DA GEÇ VERDİ.ŞİMDİ DE S6 EDGEM VAR, BİLDİĞİM KADARIYLA LG, G3'E BİLE ANDROİD 6 GÜNCELLEMESİ VERDİ, BİZDE DAHA TIK YOK.Yazıklar olsun Samsung, hakkımızı savunalım kardeşlerim!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir