Samsung'a karşı Apple'a büyük destek!

Samsung ve Apple arasında uzun süredir yaşanan dava krizine, 100 kişilik sürpriz bir liste daha eklendi!

  • Ercan Uğurlu
Samsung'a karşı Apple'a büyük destek!

Apple ve Samsung arasında bundan yaklaşık 4 yıl kadar önce başlayan patent savaşı tüm şiddetiyle sürüyor. Daha önce tüm ayrıntılarıyla sizlere aktardığımız patent savaşı, şimdi de farklı bir boyutta ilerliyor.

Son olarak Samsung, 548 milyon Dolar ceza ödemeyi kabul etmiş, akabinde de temyize başvurmuştu. Bu hamle de karşılıksız kalmadı ve daha sonra Apple buna itirazda bulundu. Karşılıklı itirazların sürdüğü kavga, son olarak farklı bir noktaya geldi. Apple, 100 kişiden oluşan endüstri tasarım profesyonelinin desteğini almayı başardı.

En üst mahkemeye (Supreme Court) verilen belgelerde, moda ve tasarım dünyasının ünlü isimleri de yer alıyor. Aralarında Calvin Klein ve Alexender Wang'ın da bulunduğu bir grup tasarımcı, Samsung'un tasarım konusunda Apple'dan "esinlendiği" konusunda Apple'ın arkasında durdu. Samsung'un tasarım konusunda Apple'dan "esinlenmesinin" Apple'ın satışlarını olumsuz etkilediği konusunda birleşen bu isimlerin de davaya dahil olmasıyla şimdi bu kriz farklı bir boyuta taşınıyor ve daha da alevlenecek gibi görünüyor.

Bakalım bu harekete Samsung cephesinden nasıl cevap gelecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Anca birbiri ile kavga ederler hiçbir ortaklık yapmazlar.

Bu kadar taklitçi bi firma nasıl oluyor da liderliğe oynayabiliyor? Kalite desen sıfır, fiyatı desen aşırı yüksek... Umarım patent davalarından daha çok para ödersiniz. İlerleyen yıllarda pazardan silinmeniz dileğiyle...

Irkçılığın teknoloji dünyasına yansıması bu... Çok şükür ki, apple televizyon işine el atmamış. yoksa hemen patent başvurusu yapar, abd patent bürosuda hiç düşünmeden dikdörtgen şeklin patentini verir, apple da bütün tv üreticilerine zırt pırt dava açardı. ondan sonra kare tv ler, üçgen tv ler dolardı piyasada... apple nin ve facebook un en kısa zamanda yokolması dileğiyle...

@06 Ağustos 2016 23:19 aple televziyon yaptı satılıyor büyük marketlrde var git bak ben gördüm

@06 Ağustos 2016 23:19 yarın haberlerde.. "klavye mühendisi tüm tasarımcıları tek yorumda alt etti"..

@07 Ağustos 2016 11:56 Alıcısını kastetmiyor, bildiğin televizyonu kastediyor.

iPhone da HTC'den esinlendi, bu da htc satışlarını mı düşürüyor ??

Evet bende apple a tam desteğimi sunuyorum tasarımcı olarak ea

Apple ın sonu ne zaman gelecek acaba bu davalar umarım sonları olur

İnşallah batarsın çöpsung

Samsung'un yerinde olsam Apple ile iletişimimi keserim. Ne bu ya, hem Samsung'a mahkumsun hem de sopa atıyorsun. Samsung iyi dayanıyor, ben olsam şimdiye kadar 100 kere Apple ile iletişimimi keserdim.

Sen de yorum yaz