Samsung'a Note 5 ve Galaxy 6 Edge+ dopingi!

Samsung, uzun süredir yapamadığını, görünüşe göre Galaxy Note 5 ve Galaxy 6 Edge+ ile yaptı!

  • Onur Seven
Samsung'a Note 5 ve Galaxy 6 Edge+ dopingi!

Samsung üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla gelir elde etti. Şirket bir önceki yılın üçüncü çeyrek faaliyet karı olan 3.8 milyar doları, 2015 yılında 6.45 milyar dolara yükseltmiş durumda. Ancak hala 2013'teki 9.6 milyar dolar zirvesinden oldukça uzak görünüyor.

Ayrıntılı raporda, Galaxy Note 5 ve Galaxy 6 Edge+ gibi amiral gemilerindeki fiyat indirimlerinin satışları canlandığını ve orta segment telefonların daha fazla satış rakamlarına ulaştığı açıklandı. Buna göre Samsung, daha önceki yüksek seviyelere bakıldığında bu dönem mali durumunu "koruma" üzerine odaklanmış görünüyor. Şirket ayrıca önümüzdeki yıl hisselerinin 10 milyar dolarlık bir kısmını da geri almayı planlıyor.

2016 yılı ile birlikte telefon satışlarındaki büyüme hızı yavaşlamaya devam edecek. Bu nedenle piyasada daha az modelin görülmesi bekleniyor. Tabii her zaman olduğu gibi daha büyük ve daha iyi TV modelleri ve giyilebilir aksesuar sirkülasyonu devam edecek. Haliyle gelecek yıl Samsung'un en önemli planı otomobil ve kasklı ekranlarda kullanılan şeffaf ve ayna ekran teknolojisi olacak. Cep telefonlarında ise, yine "koruma" stratejisi devam edebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bence en büyük hatası hafıza 32 gb tutması yüzünden satışları düştü.akıl var mantık var 32 gb en az 7 gb hafıza kullanıyor oyun v.s yüklediğini düşün 16mg kamera var 4 k çekim yapıyor normal kamera çekimi 5 dk 700 mb oluyor.

@01 Kasım 2015 15:14 64gb al kardes sende.

@01 Kasım 2015 15:14 64 ve 128 gb modeli mevcut ancak Türkiye de yeterli talep olmasdığı için 64 ve 128 gb modeller yok

Samsung'un en büyük hatası: Samsung yeni model çıkardığı zaman eskileri hatta bir önceki modeli bile unutuyor. Doğru düzgün güncelleme vermiyor, verse de gelmesi de aylar sürüyor. Apple, iPhone 4S'e bile hala güncelleme verirken, iPhone 4S'le aynı yıl rakip olarak çıkan Galaxy S3 nerede, hani ne oldu? Not: Galaxy S4 kullanıcısıyım, iPhone'a geçeceğim.

@01 Kasım 2015 19:57 apple yazılım veriyor da ne oluyor bilerek telefonu ağırlaştıracak yazılım yolluyor yenisini al diye

Hisselerini toparliyorsa sermaye artimina filan gidecekler galiba. Ucundan uc bes biz de mi alsak.

Samsung eğer Samsung Galaxy S7'de SD kart girişi ve yüksek bir batarya sunarsa çok rahat toparlar. Zaten yavaş yavaş Android'e tekmeyi vuracak Samsung. Tizen'e geçecek. Android cihazların çoğu zaten Samsung'un. Android gerileyecek, Samsung'un kendi işletim sistemi olan Tizen yükselecek. Windows Phone' da gerileyecek. Tizen, Android,İOS kalacak ortada. Eğer Tizen, İOS gibi stabil olursa Android'i sollar. Zaman alır ama sollar. Eğer stabil olursa tutulur Tizen.

Sen de yorum yaz