Samsung'dan Akıllı Araba Teknolojisine 300 Milyon Dolar

Samsung, daha akıllı arabalar için kolları sıvadı; küçük bir serveti bu uğurda harcamaya hazır!

  • H. Hüseyin Öztürk
Samsung'dan Akıllı Araba Teknolojisine 300 Milyon!

Samsung, akıllı araba konusunda öne geçmek istiyor ve bununla ilgili teknolojilere 300 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Samsung Otomotiv Yenilik Sermayesi, akıllı sensörler, makine görüşü, yapay zeka, güvenlik çözümleri ve daha fazlasına ayrılacak. Intel geçen ay Mobileye'ı satın almak için 15 milyar dolar ödemişti, Qualcomm ise şu an otomotiv-seviyesi çip üreticisi NXP Semiconductors'u satın alma sürecinde. Samsung'un bu sermaye ile yapacağı ilk büyük yatırımı, 89 milyon dolarla ağ ve güvenlik kontrol firması TTTech'e olacak. Firma, Boeing'in 787 Dreamliner'i için, NASA'nın Orion Spacecraft'ı için ve daha alakalılardan Audi'nin A8'i için otomotiv teknolojisi sağladı.

Samsung'un yakınlarda satın aldığı Harman da otomotiv piyasasına adım atmak için kendini hazırlıyor. Ürettiği hoparlörlerle bilinen firma, otomotiv kolundaki %65 oranında olan satışlarını daha da arttırmak istiyor (satnav'lar ve yerleşik eğlence sistemleri için). Ayrıca yeni bir otonom stratejik iş ünitesi başlattı (SBU). Harman SBU, Samusng Strategy ve Innovation Center Smart Machines takımıyla yakın çalışarak tüketici elektroniğiyle oto-teknolojiyi bir araya getirecek ve daha güvenli, akıllı ve bağlı araçlar için anahtar teknolojiler geliştirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Akıllıca pek akıllıca bir AR-GE yatırımı! Gelecek 10 yılda E-Otomobillerin hızla Dünya ölçeğinde gelişerek piyasaya hakim olacağı ve Emisyon olarak doğaya zarar veren, fosil yakıt kullanan Diesel ve Benzin kullanan Otto-Motorların yerini alacağı artık su götürmez gerçektir. High-Tech artık E-Otomobiller üzerinde yatırım yapmakta hiç kuşku duymamalı çünkü Alman Otomotiv sektörü ve Hükümet yasalarla E-Otomobillere geçileceği yönünde ciddi kararlar almanın eşiğinde! Dönüşüm çok hızlı olacak..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost