Samsung'dan bütçe dostu ceplere "parmak"

Samsung, üst seviye modellerden sonra bütçe dostu ceplere de "parmak" okutacak!

  • Ercan Uğurlu
Samsung'dan bütçe dostu ceplere "parmak" geliyor

Parmak izi sensörleri yalnızca üst segment akıllı telefonlarda görsek de, bu iş çok yakında değişecek gibi görünüyor. Samsung'un planına göre, Güney Koreli şirket uygun fiyatlı cep telefonlarına da bu teknolojiyi sağlama düşüncesinde.

Her ne kadar üst segment pazarda büyük başarıya sahip olsa da, aslında orta ve giriş seviyesi cep telefonu alanında da global anlamda başarılı bir noktada yer alan Samsung, parmak izi sensörünü bu alana getirme düşüncesinde. Bu sayede bu segmentteki cep telefonlarına da yeni bir soluk getirecek olan Samsung, elbette bunun karşılığını da kullanıcılar tarafından alacak. Parmak izi sensörünün orta ve giriş segmentine gelmesiyle beraber, elbette Samsung Pay'in de aktif olarak kullanılabilecek. Şu an için bu sensörün hangi ceplere geleceği bilinmiyor. Fakat Samsung'un 2016'nın ilk yarısında parmak izi sensörlü yeni ceplerini raflarda görebileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bütçe dostu mu? GM 4G donanımındaki telefonlara 1000 liradan fazla fiyat biçen Samsung mu? Yav he he.

@22 Kasım 2015 15:12 Boşversene GM telefonmu?

Mümkündür. Ne kadar ucuz olursa o kadar çok insan kullanır ve o kadar çok parmak izi rahatlıklıkla yönetilebilen dijital kodlara dönüşür. Samsung'un bu konuda her türlü gizli desteği de alacağı kesin. Yani yapmasını engelleyecek bir sorun yok. Bilge Baykuş

@22 Kasım 2015 19:35 Kullanmak zorunda değilsin. Muhalif olmak bilge olduğunu göstermez. Zayıf bir insansın bu ortada. Fazla film izleme bence.

@22 Kasım 2015 20:44 Ne desem bilemedim.Daha demin birbaşka haberde de aynı tipteki birinin yorumuna yanıt yazmıştım,bu da üstüne geldi:)Adam dikkat çekilmeyen bir açığı gündeme getirmeye çalışmış sadece.Üstelik ne kullandığıyla ilgili tek kelime de yazmamış ama bizim kahinler hemen tespiti yapmışlar.Aklıma eski bir fıkra geldi ama uzun olduğu için kısa halini yazayım Hani bir çukurun tepesine zebani koymamışlar,sormuş adam burada niye yok diye ?cvp Oradakilerin bastıracak zebaniye ihtiyacı yok

@22 Kasım 2015 20:44 Yoruma verdiğin cevaba hiç bir anlam veremedim. Sen bunları yazarken, bir şey içmiş olabilir misin?

@23 Kasım 2015 04:36 :) Oturmuş ciddi ciddi şu @22 Kasım 2015 20:44 yoruma yanıt yazmaya çalışıyordum ki yeni yorumları gördüm. Beni yanıtlama zahmetinden kurtaranlara cãnı gönülden teşekkürler...

Üst seviye telefonlardaki parmak izi okuyucu berbat, kullanmak çok zor ,orta segment için gelecek parmak izini siz düşünün.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play