Samsung'dan devrim gibi bir depolama desteği!

UFS adı verilen teknoloji, telefonlara dizüstü bilgisayardaki kadar geniş depolama alanı getiriyor!

  • Cenk Atlı
Samsung'dan devrim gibi bir depolama desteği!

Onlarca uyglamadan ve indirdiğiniz bir sürü dosyadan sonra akıllı telefonunuzda alan açmak için neyi sileceğinize bir türlü karar veremiyor musunuz? O sizi bu kafa karışıklığından kurtaracak bir haberimiz var. Zira kullanıcılar Samsung'un yeni nesil depolama yongaları sayesinde artık bu dertten büyük ölçüde kurtulabilecekler. Teknoloji devinin söz konusu teknolojisi bir microSD karttan daha küçük boyutlu bir yonga aracılığıyla 256 GB'lık bir depolama alanı sunacak.

Utilizing Universal Flash Storage (UFS) adı verilen bu hafıza yongaları sadece geniş bir alan açmakla kalmıyor. Çok daha hızlı bir kullanım sunan UFS'ler Samsung'a göre kişisel bilgisayarlardaki normal bir katı hal sürücüsünden iki kat daha hızlı işlem yapabiliyor; hem de ortalama bir dizüstü bilgisayardaki aynı genişlikteki alanı kullanarak...

UFS'lerin bu özellikleri sayesinde mobil cihazlarda 4K video izlemek ve çoklu görevleri ifa etmek çok daha konforlu bir hale gelebilir. UFS'ler ayrıca çok daha hızlı transferleri mümkün kılacak biçimde USB 3.0'lerle de uyumlu olacak.

Halihazırda üretim aşamasında olan bu yongaların hangi cihazlarda yer alacağını ise bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

UFS diskleri SATA arayuze baglayip PC'ye taksak iki kat performansli surucumuz olacak yani. Yankinda onun da haberi cikar.

"Utilizing Universal Flash Storage" diye bir şey yok editor/çevirmen bey/hanım. "Universal Flash Storage" onun adı.

Bence bu Samsung' un NAND teknolojisinin değişik bir pazarlama adıyla sunulması. Jenerasyon 2 M2.SSD leri zaten saniyede 2000 Mb yazma/okuma geçiyorlar, 1 TB lıkları da var, ama henüz çok pahalı.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost