Samsung'dan menteşesiz çift-ekran patenti!

Samsung'un yeni patenti, sıradışı bir çift-ekranlı telefon konseptine işaret ediyor!

Samsung'dan menteşesiz çift-ekran patenti!

Samsung tarafından 2012 yılında dosyalandığı ortaya çıkan yeni bir patent, firmanın çift ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyordu. Söz konusu konseptte iki ekran arasındaki bağlantı yeri neredeyse görünmez bir özellikteydi. Aynı doğrultuda alınan yeni bir patent firmanın bu konsepti daha da geliştirdiğini gösteriyor.

Cihaz iki ekran da aynı düzlemde görünecek şekilde açıldığında, daha fazla çalışma alanı arayanlar için son derece ideal bir hale geliyor. Ayrıca özellikle öğrenciler tarafından ya da iş amaçlı, bir S Pen aracılığıyla minik bir notebook olarak da değerlendirilebiliyor. Samsung, bu anlamda cihazın yeterince hafif olabilmesi için daha önceki çift ekranlı tasarımlarda rastladığımız ağır mekanik menteşelerden kurtulma yoluna gitmiş.

Bu en yeni tasarımda yine iki ekran mevcut ve ikinci ekranda da ikinci bir işlevsel ünitenin yer aldığı görülüyor. Bu ikinci ekranda telefona bağlanacak diğer donanımlar için uygun girişler, sensörler, kablosuz şarj pad'i, antenler ve diğer bileşenler bulunuyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir