Samsung'dan Tizen'li Z2 geliyor?

Samsung'un Tizen işletim sistemli ilk cebi Z1'den sonra, Z2 modeli de yola çıktı!

Samsung'dan Tizen'li Z2 geliyor?

Samsung'un işletim sistemi Tizen platformu, bir süre önce akıllı saatlerinde ortaya çıkmış çok geçmeden de Samsung Z1 isimli cep telefonu modeliyle birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Öte yandan Samsung, bu konudaki çalışmalarını ve dolayısı ile Tizen platformunu akıllı televizyonlarında kullanacağını açıkladı. Şimdi bir haber de yine cep telefonu kategorisinden geldi. Görünüşe göre Samsung, Z2 isimli cebi üzerinde çalışıyor.

Samsung'un "Z2" olarak adlandırdığı ve Samsung Z1 modelinin halefi konumunda kullanıcılara sunulması planlanan cep telefonu üzerinde çalışmalara başladığı iddia ediliyor. Elbette yine Tizen işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefonun birkaç özelliği daha sızmış durumda. Bunlara arasında telefonun TFT-LCD ekranıyla 540x960 piksel çözünürlük sunacağı ve 32 bit 4 çekirdekli işlemci ile geleceği yer alıyor. Ayrıca 1 GB RAM'i de bünyesinde bulunduracağı söylenen Samsung Z2'nin Tizen işletim sistemi sürümü olarak Tizen 3.0'ı kullanabileceği de gelen haberler arasında.

2015'in ikinci yarısında raflarda görme ihtimalimizin olduğu Samsung Z2'nin 2000 mAh'lik bir batarya sahibi olacağını ve bunların dışında kamera ve kablosuz bağlantı özellikleri gibi diğer detaylarının henüz gün ışığına çıkmadığını da belirtelim.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Samsung ne yaptığını bilemedi bir türlü

heveslenmeyin yakında bunu da çöpe atar. hele bada gibi popüler bir sistemi atan bir şirketse..

samsung kraldır

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir