Samsung'dan üst düzey bir Tizen telefon yolda

Gelen haberlere göre Samsung, 2016 yılında üst seviye bir Tizen akıllı telefonla karşımıza çıkacak!

  • Onur Seven
Samsung'dan üst düzey bir Tizen telefon yolda

Samsung Vietnam'dan gelen bir rapora göre önümüzdeki yıl yüksek profilli bir Tizen tabanlı akıllı telefon piyasada olabilir.

Güney Kore'li teknoloji devi 2015 yılı üçüncü çeyreğinde dördüncü büyük mobil işletim sistemi olan BlackBerry'yi geride bırakmaya devam ederek kendi ekosistemini genişletmek istiyor. Samsung, piyasaya böyle bir cihaz sürerek Tizen tabanlı cihazlardaki kullanıcı deneyimini arttıracak.

Tizen, özellikle bu rapor doğruysa daha fazla kullanıcı kazanacak gibi görünüyor. İşletim sistemi son zamanlarda VLC ve resmi Facebook uygulaması gibi seçkin içeriklere sahip olmuş, Vimeo'nun da kısa bir süre sonra sunulacağı söylenmişti.

Geliştiriciler ise özellikle Samsung'un önümüzdeki yıl sonuna kadar tüm uygulama gelirlerinin kendilerine kalacağını bildirmesi üzerine Tizen'e karşı son derece ilgililer. Kısacası Tizen'in gelişimini görmek son derece ilginç olacak ve önümüzdeki yıl bahsi geçen üst düzey Tizen akıllı telefonu elimize alana kadar daha birçok söylentiyle karşılaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Hazır fıstık gibi Android dururken, rahat mı battı niye yeni bir sisteme geçelim ki? Boş işler bunlar boş. Samsung'un canı sıkılmış oyun oynuyor. Yakın zamanda bu oyundan da sıkılır. Bada'dan sıkıldığı gibi...

@21 Kasım 2015 14:46 Çok daha stabil bir sistem olur neden olmasın?

@21 Kasım 2015 14:46 Samsung Gibi Ust Duzey Firmanin,Kendine Ait Guncel İsletim Sistemi Olmasi,Gayet Dogal!!Belesede Microsoft'a Cihaz Basida Para Kaptirmamis Olur..

Bildiğin Android bu ağbi. Adını değiştirmişler. Yeni sistem diye yutturuyorlar.

Ne androdi arkadaş bu meego tabanlı.dalvik art gibj sacmaliklar bunda yok.arayuze gore sistem hakkinda atip tutmayin.

Stabil olsun android in apk leri calistirsin eski cihazlarada gelsin kuralim

Sen de yorum yaz