Samsung'dan yepyeni sosyal ağ: Waffle

Samsung, şimdi de kendi sosyal ağını kurmak için kolları sıvadı. İşte Samsung'un Waffle'ı!

Samsung'dan yepyeni sosyal ağ: Waffle

Samsung, tam da Dünya Pi Günü'nde deneysel bir yeni sosyal medya ağını görücüye çıkardı. Izgara biçimli görünümüne de atıfta bulunularak "Waffle" adı verilen bu ağın arkasında Samsung'un, Entrim 4D kulaklıklar gibi yeni ürünlerini geliştirip test ettiği birimi C-Lab bulunuyor.

Teknoloji devi aslında bir tür sosyal medya ağından daha çok bir platform olarak nitelendirdiği Waffle'ı "ortaklaşa bir hikaye yaratmak için çok sayıda bakış açısını ortaya koyan yeni ve farklı bir hizmet" olarak tanımlıyor.

Waffle'da örneğin doğum gününüzde çektiğiniz bir kareyi yayınladığınızda, başka birisi de sizin doğum gününüzü kutlamak için bu ortama bir video, fotoğraf ya da doodle ekleyebiliyor.

Söz konusu projenin ardındaki ekibin lideri Joseph Kim, Waffle'ın "kullanıcıların başka birisinin içeriğine kendi bakış açılarını eklemesini sağladığını" ifade ediyor.

Samsung ayrıca bu ızgaraların sonsuz bir biçimde her yöne doğru genişleyebildiğini ve neredeyse bir tür "ortak bir grafiti duvarı" oluşturduğunu da ekliyor. Bu ortaklaşalık bazı trolleme olasılıklarını beraberinde getirse de kullanıcıların belirli bir gizlilik katmanına sahip olacakları belirtiliyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

s6 ya güncelleme versin boş işlerle uğraşmasın. sosyal ağı google+ beceremedi.

El atmadigi bir bu kalmisti

Samsung laneti bunu yapmaya uğraşana kadar gitsin galaxy s6 edge'ye android 6'yı çıkarsın bi.Şerefsizler en yeni telefonuna nasıl davranıyorlar?Gitti 3500 lira çöpe!

Samsung cihazda denemene rağmen sürekli çöküyor mantığı da kötü.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir