Samsung'tan yeni Exynos!

Samsung, bağlantı özellikleriyle dikkat çeken yeni Exynos 7570 mobil işlemcisini duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'tan yeni Exynos!

Samsung, tüm "radyo" özelliklerini bir arada barındıran ilk Exynos yongasını ortaya çıkardı. Yeni Exynos 7570, gelişmekte olan piyasaların daha hızlı, daha ince ve daha ekonomik telefonlara ulaşmasına yardımcı olacak.

Yeni dört çekirdekli Exynos 7570, şimdiye kadar Samsung'un Exynos işlemcilerinde görmediğimiz sayıda kablosuz teknolojiyi bir araya getiriyor. Cat.4 LTE, WiFi, Bluetooth, FM ve GNSS'i (GPS) tek yongada toplayan yeni işlemcinin selefine göre yüzde 70 daha yüksek performans sunduğu ve yüzde 30 daha az pil kullandığı iddia ediliyor. Yonganın boyutu ise yüzde 20 daha küçük. Firmanın daha önceki Exynos modellerinin LTE ve CDMA (3G) bağlantı seçeneklerinin kısıtlı olduğu, bu yüzden ABD'deki telefon modellerinde Snapdragon'u tercih ettiğini biliyoruz. Bu yeni yongayla birlikte Samsung, rakip teknolojilerie olan bağlılığını biraz daha azaltabilir.

Yeni yonga, 8 megapiksele kadar ön, 13 megapiksele kadar arka kameraları, Full HD videoyu ve WXGA ekranı (1366 x 768 piksel çözünürlük) destekliyor. 14nm üretim teknolojisiyle üretilen bütçe dostu yonga, böyleylikle Exynos 8890 gibi üst seviye işlemcilere ayrılmış olan üretim teknolojisini kullandığını gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

snapdragon daha iyi gibi exynos tan

8890 mı daha üstün karekterli yoksa yeni çıkan ve rakkam birimi düşen 7570 mi daha karekterli. samsung bazen ne yaptığını tahlil veya analiz edemeden yapıyor. örnek...1 yaşındaki bir küçük çocuğu 10 yaşında 10 yaşındaki daha olgun çocuğuda 1 yaşında gösteriyor. Fizibiletesi arızalı samsung,un..birisi sorsa bu soruya nasıl cevap verecek ? hangisi üstün eğer 7570 üstün ise neden alt numara veriliyor.?

ABD de snapdragon değil exynos kullanılıyor sanırsam. Örnek elimdeki Sprint Note5 (N920P). Lte desteği olmasına rağmen TR de kullanamıyorum.. :(

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play