Samsung'un 2. Android Go Telefonu Yakında Çıkacak

Samsung'un sıradaki Android Go akıllı telefonu hazır ve yakında resmi duyurusu yapılacak gibi görünüyor.

  • Yavuz Alp Şimşek
Samsung'un 2. Android Go Telefonu Yakında Çıkacak

Galaxy J4 Core'un kullanım kılavuzu online olarak sunuldu ve bu Samsung'un cihazı yakın bir zamanda duyurabileceği anlamına geliyor. Şirketin ilk Android Go telefonu olan Galaxy J2 Core gibi J4 Core da Samsung Experience UX ile Android 8.1 Oreo üzerinde çalışacak ve popüler Google uygulamalarının Go sürümleriyle gelecek.

Galaxy J4 Core kullanım kılavuzu herhangi bir donanım özelliğinden bahsetmiyor, ancak SM-J410F için Geekbench sonuçları Galaxy J2 Core'a kıyasla bir işlemci yükseltmesine işaret ediyor.

Bu doğru ise J4 Core, 1GB RAM ile birlikte Snapdragon 430 (J2 Core'un Exynos 7570'i vardı) ile gelecek. Android Go işletim sistemi, düşük bellekli cihazlar için tasarlandığından, Samsung'un ikinci Android Go telefonunda da yalnızca 1 GB'lık bir RAM'in olması sürpriz değil. Snapdragon 430 ise muhtemelen önceki telefona göre daha yüksek bir performans sunacaktır. Çünkü Samsung, Android Go cihazlardaki kullanıcı arayüzü geliştirmelerini yapmaktan geri durmuyor. Bu da doğal olarak daha güçlü bir işlemciyi gerektiriyor.

Galaxy J4 Core teknik özelliklerinin geri kalanı şu anda kesin olarak bilinmiyor olsa da kimseyi heyecanlandırmayacak giriş seviyesi donanımlar bekleyebiliriz. Ancak, yeni Galaxy Note 9 ve Galaxy Tab S4-vari duvar kağıtlara sahip olacak. J4 Core'un Hindistan gibi Asya pazarlarında ve belki de Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor. Samsung'un cihazı satmaya başlaması şu andan itibaren an meselesi denebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Vestel'e de Go ve E Serisi'nden vazgeçemesini tavsiye ederim. Ürettiğiniz telefonlar sizin aynanızdır. Segmentler şöyle olmalı: V -- VX -- Z...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play