Samsung'un iOS bilmecesi!

Samsung'un CES 2017'de yaptığı açıklama da, 1 yılı aşkın süredir iOS uyumu bekleyen Samsung kullanıcılarına derman olamadı!

Samsung'un iOS bilmecesi!

Samsung, 2016 yılının başında, "bu yılın ilerleyen zamanlarında" diyerek, Gear S2 akıllı saatini iOS ile uyumlu hale getireceğinin müjdesini vermişti. Bu amaçla, iOS için özel bir Gear Manager uygulamasını hazırlaması beklenen Samsung, ne yazık ki güncellemelerdeki yavaşlığını bu konuya da yansıttı.

"Bu yılın ilerleyen zamanlarında" müjdesinde geçen "bu yıl", yani 2016 bitti ama beklenen iOS uygulaması ve uyumu bir türlü gerçeğe dönüşmedi. Hatta üzerine Gear S3 de piyasaya sürüldü.

Ancak Samsung, CES 2017'de yaptığı duyuru ile, Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 için iOS desteğini başlattığını duyurdu. 1 yıldır bu haberi bekleyenler, doğal olarak App Store'a saldırdı ama yine aradıklarını bulamadılar; iOS için yayınlanmış bir Gear Manager uygulaması yoktu.

Şu ana kadar, dünyanın herhangi bir yerinde, bu uygulamanın App Store'a geldiğine dair bir haber yok. Yani Samsung, uygulamanın yayında olduğunu açıklamış olsa da, ne yazık ki uygulama App Store'a henüz gelmiş değil.

SamMobile'ın iddiasına göre, bir Samsung yetkilisi, siteye şu açıklamayı yapmış durumda: "iOS uyumu hakkındaki açıklama, takvimden biraz daha erken yapıldı. iOS uygulamamız henüz hazır değil ve testlerimizin son aşamasındayız. Gear S2, Gear S3 ve Gear Fit 2 için iOS uyumunu, çok yakında hayata geçireceğiz."

Samsung Gear S3 ve Gear S2 arasında ne fark var?

Kısacası Samsung, açıklamayı yapmasına rağmen, henüz uygulamayı yayınlamış gibi görünmüyor. Umarız, SamMobile'a yapılan açıklamada geçen "çok yakında", 2016 yılının başında söylenen "bu yılın ilerleyen zamanlarında" lafının kaderini yaşamaz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

gereksiz vakit kaybı... SAMSUNG ürünleri ios kullanıcılarına fazla gelir...

@grezimonk samsung kim ya daha doğru düzgün telefon yapamıyor.apple fanboy değilim bu arada iphone kullanmıyorum klasik samsungcu cevabı gelmesin diye yazdım

@06 Ocak 2017 10:50 asıl apple düzgün telefon ürettiremedi hep başkasına ürettiriyor... genelde hepsi sorunlu çöp... iPhone=çöp...

Samsung hala aynı şeyi yapıyo.Ben yüzsüzlüğün bu kadarını görmedim.Söz veriyosan adam gibi arkasında duracaksın, bu kadar 'büyük(!)' bir firmayken, millete kalleşlik etmeyeceksin!Sözünü ya vermeyeceksin, ya da zamanında yerine getireceksin.Üstelik sözünü yerine getirmediği yetmezmiş gibi bir de 'çıktı' haberi çıkarıyolar!Hayret bi şey ya!Zamanında da S3'e Android 5 sözü vermişlerdi!Nerde?NEREDE!Sorarım nerde?Yazık telefonum sadece 2 küçük güncelleme aldı...Şimdi akıllanmadım S6 aldım hala aynı.

iOS'dan once S3'ü Android 6 güncellemesini yayınlasın.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir