Samsung'un Kalp Dinleme Cihazı Gerçeğe Daha Yakın!

Samsung'un vücudunuzda taşıdığınız ilginç cihazı S-Patch, önemli bir aşamayı daha geçerek gerçeğe dönüşmeye yaklaştı!

  • Zeynel A. Öztürk
Samsung'un Kalp Dinleme Cihazı Gerçeğe Daha Yakın!

FCC iznini alan Samsung S-Patch, herkese ulaşmaya bir adım daha yaklaştı. Bir sağlık durumu takip cihazı olan S-Patch, sahibinin göğsüne takılıyor ve üzerinde Samsung'un Bio Processor yongasını barındırıyor.

Yonga, kalp ritmini ve elektriksel aktiviteyi gösteren EKG dahil birçok biyometrik özelliği üzerinde barındırıyor. EKG'yi hastanelerdeki bipleyen kalp makinesi olarak düşünebilirsiniz. Kalbin sürekli olarak izlenmesi, kalp rahatsızlığı olanları ve hatta kalp krizi sırasında herkes için hayat kurtarıcı olabilir.

Bio Processor sadece kalbi izlemekle kalmıyor, vücut yağ oranını, stresi, ten sıcaklığını ve teri ölçebiliyor. Aslında bunlar cihazın 2015'te yapabildikleri; şu anki tüm özelliklerini bilmiyoruz.

Mayıs 2017'de gelen FCC onayında S-Patch'in özelliklerinin detayları yer almıyor. Cihazın adı, FCC belgesinde S-PATCH3 adıyla geçiyor. Patch 1 veya Patch 2'yi görmediğimiz için bu biraz kafa karıştırıcı ancak muhtemelen cihazın dahili üçüncü sürümü kastediliyor.

S-Patch'in bir prototipi CES 2016'da gösterilmişti. Videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

[CES 2016] Keynote Part 7: Bio-Processor Demonstration[CES 2016] Keynote Part 7: Bio-Processor Demonstration
Chris tests the S Patch that uses a built-in bio-processor. Such technology will improve patient health. Dr. Lee joins via video to speak about the technology behind the S Patch. "For more information, please see:"

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz