Samsung'un katlanan telefon planları!

Samsung'un yeni patenti, gelecekteki amiral gemilerinin katlanabilir olacağını söylüyor!

Samsung pantentinden katlanan cepler çıktı

Samsung, üst seviye telefonlarının diğer firmalarınkine benzemesini istemiyor. Güney Koreli firma, bunun için farklı fikirleri denemeyi sürdürüyor. Yeni ortaya çıkan bir Samsung patenti ise gelecekteki Galaxy Note'ların katlanabilen bir ekranla gelebileceğini, böylece kendini diğerlerinden rahatlıkla ayırabileceğini gösteriyor.

Samsung'un katlanabilen ekranlar üzerinde çalıştığını ilk kez duymuyoruz. Sadece bir hafta önce firmanın Project Valley adında çift ekranlı, katlanabilir olduğu düşünülen bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söylemiştik. Projenin ismi (vadi), telefonun katlanabilir olabileceğinin iyi bir işaretiydi.

Firmanın iş stratejisi takımının başkan yardımcısı Lee Chang-hoon ise 2014'ün sonlarında yaptığı bir açıklamada 2015'in sonunda veya 2016'nın başında "katlanabilen ekranlı ürünler üretebileceklerini" söylemişti.

Katlanabilen ekranın sadece üç ay sonra tanıtılacak olan Galaxy Note 5'e yetişeceğini söyleyebilmek için henüz çok erken, ancak Samsung'un bu teknolojiyi gerçeğe dönüştürmesi, onu rakiplerinin bir adım önüne çıkarabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Mesela bu telefonda katlandığı zaman 2. ekran olan e-ink ekran kullanılsa yotafone gibi o zaman çok iyi bir makine haline gelebilir cihaz. Açılınca 16/9 tablet, kapanınca süper elektrik tasarruflu bir telefon :)

@09 Haziran 2015 17:18 iki ekran açıkken çok enerji tüketiyor tek ekranı açıkken süper enerji tasarruflu mu? şuanki telefonlar hep tek ekranlı o zaman hepsi her zaman süper enerji tasarruflu çalışıyor değil mi?

@09 Haziran 2015 23:46 arkadaşın dediği yotafone'daki ekran farklı bir teknolojiyle üretiliyor ve bildiğim kadarıyla renkli değil. Bu yüzden çok çok az enerji harcıyor. İstersen internette araştır yotafone'u...

@09 Haziran 2015 23:46 e-ink ekran sadece görüntü değiştiği zaman enerji harcıyor, "elektronik" mürekkep kullandığı için görüntü değimedkiçe mürekkep yerinde kalır, dolayısıyla enerji harcamaz

Samsung E5 telefon aldım iki ay önce ekranda görüntü giti servise götürdüm servisin bana verdigi bilgiye. Göre telefonun iç ekranında Kılcal çatlak vardedi kulanım hatası var dedi garanti kapsamı dışı telefonun ekranına dokun maklan çatlıyorsa. Bu kulanıcını nesuçu var utanmadan. 250TL. Hesap çıkarıyorlar yani samsung. Kendi hatasını kulanıcının üstüne yıkıyor malın arkasında durmuyor. Yazıklar olsun

@09 Haziran 2015 20:45 Sizinki şanssızlık olmuş.Ben de S2,S3 ve en son Note4 kullanıyorum.(Toplamda yaklaşık 3,5 sene) Ne ekranda ne de telefonda hiçbir problem yaşamadım.Samsung S ve Note serisini tavsiye ediyorum.Biraderde S2,S3,Note1,Note3 ve Note4 kullandı ve hiçbir telefonla sorun yaşamadı.Daha önce HTC touch Diamond 2 kullanmıştı,ekran dokunmatiği gitti..

ekran katlanmıyor farkındaysanız iki tane ekran var. samsungun başka uydurma patenti heyecanlanmaya gerek yok. gereksiz kullanışsız şey.

@09 Haziran 2015 23:45 videosundaki gibi gerçek olursa gayet de gerekli bir teknoloji

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir