Samsung'un sızıntı sorunu...

"Ekranı hep açık" olacağı söylenen amiral gemilerine Samsung Galaxy S7 de katıldı!

Samsung'dan yeni haber kalmayabilir...

Bu gidişle Samsung'un bu ayın ilerleyen dönemlerinde üst seviye Android telefonları için açıklayacak çok fazla bir şeyi kalmayabilir. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'in fotoğrafları, yeni telefonlar hakkındaki söylentileri takiben geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay telefonların önemli özelliklerinin çoğunun sızdığı bir gösterimde ortaya çıkan bir detayda "her zaman açık ekran" özelliği ve minimum enerji ihtiyacı ile sürekli olarak ekranda içerik sunduğuna dair bir bilgi bulunuyordu. Benzer işlevin LG G5'te bulunabileceğini geçen günlerde öğrenmiştik.

Samsung'un bu özelliği sunmayı planladığına dair daha fazla destek ortaya çıkmış durumda. Geçtiğimiz hafta firmanın ABD Patent Ofisi'ne sunduğu yeni başvuruda "Always On Display (Sürekli Açık Ekran)" patent haklarını almaya çalışıyor.

Her ne kadar bu başvuru, özelliğin yeni telefonlarda kullanılacağı anlamına gelmese de, en son sızıntılar ile beraber bu ihtimal oldukça yüksek oluyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ya bu özellik Nokia da 10 yıldır var....

Kisa bir bilgilendirme. Üstte gösterilen belge marka başvurusudur. Marka sicilleri aleni olup dileyen herkes tarafından bakılabilir.

Ve gerçektende zaten çok güzel bi özellikdi. Ekranda telefonu açmadan saati gelen öağrıyı mesajı görebiliyorduk şimdi illa ekran kilidini açmak zorunda kalıyorz sadece bi saate bakmak için. şarj bitiyor diye iptal ettiler iyi şarj bitmesin diye telefonuda kullanmayalım o zaman.

Nokia'larda ve daha sonrasında Lumia'larda yıllardır var olan Göz Atma Ekranı, namı diğer Glance Screen.

Microsoft marka cihazlarda zaten var bu özellik

Al işte Microsoft ve Nokia'dan özeniyorlar..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir