Samsung'un Yeni Katlanabilen Telefon Hayalleri!

Samsung, belki de bu sene piyasaya süreceği katlanabilen telefonu için bakın hangi işlevleri aklından geçiriyor!

Samsung'un Yeni Katlanabilen Telefon Hayalleri!

2016'da siz yeni yıl dileklerinizi aklınızdan geçirirken, sizce Samsung'un aklından neler geçiyordu? Basit, Koreli firma şu sıralar yatıp kalkıp, katlanabilen telefonları düşünüyor.

Samsung'un katlanabilen telefonlar üzerinde çalıştığını biliyoruz; bu tür cihazların fotoğraflarını ve prototiplerini daha önce görmüştük. Yeni ortaya çıkan patentlerde ise Samsung'un farklı biyometrik oturum açma yöntemlerini aklıdan geçirdiğini görüyoruz. Firmanın hayal ettiği oturum açma yöntemleri arasında parmak izi tarayıcısı, iris tarayıcı/kamera, avuç içi izi, yüz, ses, avuç içi çizgisi ve fazlası var.

Patent başvuruları, Samsung'un "kıvrılabilen katlanabilen" bir telefondan da bahsediyor. Bu tür bir telefonun ikiye katlanabilen bir telefondan daha taşınabilir olacağı düşünülüyor. Bu sayede kullanıcılar, telefonu açarak hava durumunu, saati, tarihi ve diğer önemli bilgileri görebiliyorlar.

İddialara göre Samsung, biri çift ekranlı, diğeri ise tek esnek ekranlı iki katlanabilen telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu telefonların 2018 ve 2019'da geleceği tahmin ediliyor ancak Samsung'un bu sene en az bir katlanabilen telefon piyasaya süreceğine dair bir beklenti de var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

2020'den önce katlanabilir telefon görmeye başlayabiliriz. Ama çok yaygınlaşması muhtemel değil. En az bir 2025'e kadar yolu var bu işin. Şöyle ki 2000'lerden günümüze mobil teknolojilerin nasıl bir gelişim izlediğini düşünecek olursak. Bazı teknolojilerin pek acelesi olmadığı gözden kaçmayacaktır. Bu tarz yenilikçi bir teknolojinin, güzel bir piyasa oluşturması ve beklentileri tamamı ile karşılayacak olma ihtimali düşünüldüğünde aceleci olmamaları mantıklı geliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir