Sanal çocuk yetiştirirken gerçeğini unuttular

Oyun oynarken neleri unutabilirsiniz?: Bu ailenin sorumsuzluğu küçücük bir bebeğin sonu oldu!

  • Ali Güngör
Online oyun oynarken bebekleri açlıktan öldü
Anima, yeni adıyla Prius

Bilgisayar oyunlarının adı tekrar talihsiz bir olayla birlikte anılıyor. Güney Koreli adı açıklanmayan bir aile, internet kafede oyun oynarken evde bıraktıkları bebekleri açlıktan öldü.

İşsiz ve bunalımdaki çift, eşin annesinin evinde yaşıyordu. Uzun süren hatta bütün gece süren online oyun seansları için de internet kafeye gidiyordu. Bebekleri öldüğünde yetkililer tarafından inceleme başlatıldı ve talihsiz yavrunun açlıktan öldüğü ortaya çıktı.

İşin acı tarafı ailenin oynadıkları oyunda karakterin yanında gezen ve büyüyen, yetiştirilen sanal bir kız çocuğu olması. Bu sanal çocuğa bakan ailenin sorgusu sırasında anne ve babanın bebeklerini ağlayınca susturmak için dövdüğü de ortaya çıkartıldı.

41 yaşındaki adam ve 25 yaşındaki kadının 2 yıl önce chat yaparak tanıştığı, çiftin ciddi ve ağır oyun bağımlısı olduğu, büyükannenin de evde bırakılan bebekle ilgilenmediği bilgileri de bu acı gerçek yaşam hikayesinin detayları arasında yer alıyor.

Oyun bağımlılı ve gerçekler

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Hayret birşey heryerde bu tür haberler görmekten sıkıldım. Gazete okursun 4 aylık bebeğini döverek öldüren adam(TR), internette online oyun oynarken çocuğunu açlıkta bırakan aile, Wow oynarken çocuğunu susturmak için dışarı bırakan aile(US) bu ne arkadaş. Bakmayacaksanız yapmayacaksınız o zaman.

hay ne kadar gerizekalı insnlar var bunları cezaevine tıksınlar çocuğu öldürmüşler resmen bilerek oyun moyun hikaye..

bumudur ebebeyn olmak o zaman herkes anne baba olsun ne güzell...

OHA yahu.. Abi insan anne baba olunca gözü hiçbirşeyi görmez. Bunlar minicik yavrusunu görmemiş. Hayvan bile daha medeni

Sizin ben insan diye taaaaaaa ..... neyse Allah en büyük belayı sizlere versin ki dünyanın yükü azalsın bu ne rezilliktir ya ...

Bu kadarı çok fazla sadece oyun bağımlılığı bu denli bir sorumsuzluğa yol açamaz. Ailenin ciddi ruhsal bunalımları olduğu belli. Umalımda bundan sonra hayata normal devam etsinler.

iki çatlak çocuk yaparsa sonuç böyle olur oyunlara suç bulmasınlar her önüne gelende çocuk yapmasın birey olamamış insanlardan aile olmaz

Psikiyatriste falan göndermemek lazım bunları. Bir osmanlı tokatı birde şöyle çıralı çam odunu irice. akıllanıncaya kadar devam. Vahşice gelebilir ama psikiyatris de bişi yapmaz.

"Hım demek rüyanızda oyun görüyorsunuz. Kimi canlandırdığınızı anlatın birlikte gidelim oyun dünyasına."

camış tezeğinde boğulasınız İnşallah...

saygılarımla...!!!

Böyle İnsanlar Oldukca Kendimden Ve İnsanlardan Nefret Ediyorum Bu İnsanları Öldürmüycesiniz Süründürceksiniz Gözünün Önünde Oyundaki karekteri Silin Adam Kesin Cinnet Geçirir

bence artık her isteyen çocuk yapamamalı...!!!

bu işi krediye bağlamak lazım... yani sosyal hizmetlere psikolojik ve sosyal bir sistem kurup, çocuk yapacakların sosyal hizmetlerin araştırmaları, komşulukları, akraba ilişkileri, sosyal aktivite durumları vs... gibi elementleri toplayarak, "aile kredisi" vermesi lazım...

herkes bu krediye göre çocuk yapmalı, yoksa ortalık "küçük emrah" dolacak...!!!

saygılarımla...!!!

Ne kadar çok radikal bir çözüm olsada ve ömrümde bu sayfada edip abinin dediklerini kabul etmesemde ilk defa dediklerini kabul etmek durumundayım kesinlikle haklı. Küçük emrah zaten yeterince var bi kaç miyon daha şizofrenik çocuk arızalı birey ve dolayısıyla arızalı kişiler istemiyorum ben şahsen.

Sevgili Edip, bunu yazacağım aklıma gelmezdi ama ilk defa bir konuda sana katılıyorum. Çok çocuk yapmayı "erkeklik" olarak görüp çevresine kahvehane ahbabına meziyetmiş gibi anlatan cahil ahmaklar kaynıyor etrafta, birbirleriyle yarışıyorlar akılları sıra... 8 - 10 çocuk yapmak eskidendi, artık 2 çocuktan fazlasına izin verilmemeli, "3" değil yani bilmem anlatabiliyor muyum?

Sen de yorum yaz