Yeni sosyal ağlar oyun dünyasında kuruluyor

İnternette hayat bulan sanal dünyaların geçmişi, bugünü ve geleceğini araştırdık...

Second Life'ı takip edenler

Second Life'ı takip edenler
Multiverse Places modern bir Second Life kopyası gibi duruyor

Şimdi bu pazara giren, sanal dünyanın geleceği olmak veya sadece bu pastadan bir pay almak isteyen iki yeni oyundan bahsedelim.

Bunlardan ilki Multiverse Places. Beta'sında Times Meydanı'nda dansetme imkanı veren bu oyunda kendi evinizi dayayıp döşeyebiliyorsunuz. İnsanların evini ziyaret edip haklarında bir şeyler öğrenebiliyorsunuz. Gerçek zamanlı olarak konuşup vakit geçirebiliyorsunuz. Eh, yapımcının saydığı özellikler fazla değil. Grafikler dersek o kadar ahım şahım değil. Bakalım avatar etkileşimi özelliğiyle tutacak mı. Şimdilik Beta ve çok bir yargıda bulunmayalım. Yine de sosyal oyunculuğun geleceği olmak için fazlasıyla yavan görünüyor.


Multiverse Places modern bir Second Life kopyası gibi duruyorDiğer yeni oyun Kaneva. Daha çok alışveriş ağırlıklı olsa da yine Multiverse Places'daki gibi temel işlevi arkadaşlarla etkileşime geçmek. Oyuncular sanal karakterleri ile dansediyor, konuşuyor, oyun oynuyor ve arkadaşlarıyla takılıyor. Ayrıca oyuncular Second Life'ta olduğu gibi sanal evlerini ve çevreyi dekore ediyorlar. Biraz daha gençlere yönelik bir karakter sergiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

3D olmasa da popmundo da güzel oyun aslında browser oyunlarıyla ilgili de bir inceleme hazırlasanız tam süper olur :)

Güzel bir makale olmuş.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir