SanDisk: microSD bellek kartında yeni rekor!

SanDisk, minik bellek kartlarına dünyayı sığdırmaya devam ediyor. İşte yeni kapasite rekoru...

  • Halil Mollaoğlu
SanDisk: 32 GB'lık microSDHC kart
SanDisk: 32 GB'lık microSD kartlar.

SanDisk, Toshiba ile işbirliği yaparak 32 GB depolama alanı sunan yeni nesil kayıt medyaları duyurdu. Cep telefonlarıyla uyumlu microSD formatındaki kartların 2009'un ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor. Kartlar 32-nm tekniğine göre (32nm 32 Gb X3) üretiliyor, diğer kayıt teknikleriyle karşılaştırıldığında üretim maliyetleri daha düşük ve daha az hacim kaplıyorlar.

Kartlar için bir fiyattan henüz bahsedilmedi. Şu an microSD kartlar maksimum 16 GB depolama alanı sunuyor ve fiyatları yaklaşık 63 dolar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan microSD kart büyüklüğü 8 GB. Bu kartların güncel fiyatı ise 19 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

önemli olan telefonun desteklemesi destek vermiyorsa 8 gbdan fazlasını takamazyız ama yeni nesil cep telefonlarına bayağı depolama alanı vaat eden bir ürün olacaktır simbian platformunu destekleyen telefonlarda (yada şunlara multimedya aygıtı desek daha doğru olur ) 32 gb ile divx filmlerimizi çok rahatlıkla yanımızda taşıyıp istediğimiz zaman izlememiz için büyük faydası olacaktır artık cep telefonlarının laptop fiyatlarıyla yarıştığı dönemlerde bulunuyoruz kim bilir belki gelecekte laptop taşımayacağız bu gelecek çok da uzak bir gelecek değil.

aslında dosya desteği ve bellek desteği bir firmware güncellemesi ile çözülebilmeli. modeller üretilince genelde piyasada bulunan max sd belleğe göre firmware hazirlaniyo. ama üretici de uyanık yeni modele koyuyo 32 g desteği sanki yeni bir teknoloji sunuyo.

yaw buu boyutla temel xp kurulur yanınada office bonus olur....
oda yetmez mp3 oda yetmezse bu sefer divx fim süperde bu hangi ceptopda calışacak smartphone dan ceptoba daha gecemedik...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play