Şarj cihazı iPhone'unuzu hack'leyebilir!

iPhone'unuzun zararsız gibi görünen bir şarj cihazı tarafından hack'lenebileceğini biliyor muydunuz?

Şarj cihazı iPhone'unuzu hack'leyebilir!
Araştırma: Şarj cihazı sizi hack'leyebilir

Araştırmacılar, Eylül ayında düzenlenecek yıllık Black Hat güvenlik konferansında iPhone'un masum görünen bir USB kablosu üzerinden nasıl hack'lenebileceğini göstermeye hazırlanıyorlar.

Georgia Institute of Technology'den üç araştırmacı tarafından gerçekleştirilen "fiziksel saldırıda" iOS'un son sürümünün güvenlik mekanizmaları aşılarak cihaza bir yazılım enjekte ediliyor. Araştırmacılar, jailbreak'li olsun veya olmasın tüm iOS cihazlarının bu şekilde hack'lenebildiğini söylüyorlar.

Araştırmacıların hack'i göstermek üzere ürettikleri şarj cihazı "Mactans",  masum görünen USB şarj cihazlarının nasıl yapılabileceğinin örneğini veriyor. Mactans küçük bir bütçeyle üretilebiliyor, dolayısıyla bu işe fon ayrılması halinde daha iyi ve kendini belli etmeyen şarj cihazları yapılabilir.

Araştırma: Şarj cihazı sizi hack'leyebilir

Forbes'in raporuna göre araştırmacı grubu, açık hakkında Apple'a bilgi verseler de şirketten şimdiye kadar herhangi bir cevap alamadılar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Alttaki resim ne alaka ??

@05 Haz 2013 12:01 Sen ne alakasın?

Bu resim modemin içine çok benziyor sanki o

Raspberry Pi mı hackliyormuş cihazı?

ALttaki cihaz bir single board computer, USB girişi bulunan bu bilgisayar kullanılarak şarj cihazı oluşturmuşlar. Buna takılan USB telefona zararlı yazılımı yükleyebiliyor...

Muhahahaha, super guvenli Apple cortu cekti, daha cok acigi cikacak kopukten kalenin.

TI Beagaleboard o linux ile yazdıklarını aktarmışlar. vay be :)

raspberry pi daha buyuk bundan benim bildigim. bunlar daha kucuk. kapasitesi zaten fazla onemli degil. C de yazilmis uygulamalari acsinlar yeterli... icine unix gibi 1mb ram yiyen birsey attiniz mi truva atiniz hazir demektir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir