Satellite P500: Toshiba mavi sulara geçti

Toshiba geçişini donanımsal açıdan da tamamladı. İşte mavi sulardaki ilk notebook.

  • Halil Mollaoğlu
Satellite P500: Toshiba mavi sulara geçti
Satellite P500: Blu-ray tekniği artık Toshiba PC'lerde de kullanılıyor.

Toshiba, IFA etkinliğinde Blu-ray sürücülü ilk laptop'unu tanıttı. Firmanın açıklamasına göre Satellite P500, multimedya çılgınlarına hitap ediyor.

18,4 inçlik notebook'un içinde Intel Core 2 Duo işlemci ve kullanıcının isteğine göre 512 MB'lık bir Nvidia Geforce G210M veya 1 GB bellekli bir Geforce GT 230M çalışıyor. 16:9 ekran için de iki farklı seçenek sunuluyor: 16 milisaniye tepki süresine sahip 1680 x 945 piksellik bir ekran veya 8 milisaniye tepki süresi sunan 1920 x 1080 piksel Full-HD bir ekran.

Satellite P500 bir BD-RW sürücü ile donatılıyor ve Blu-ray ROM, BD-R, BD-RE ve DVD gibi formatları destekliyor. Cihazla birlikte verilen Resolution+ ismindeki yazılımla DVD'ler "neredeyse HD kalitesine" yükseltilebiliyor.

Diğer fonksiyonlar: Cihaz 8 GB DDR2 belleğe ve 1 TB'a kadar iki adet sabit diske destek veriyor. Bağlantı arabirimi olarak 3 adet USB 2.0 girişi ve bir eSATA/USB-Combo portu ve bir HDMI portu sunuluyor. Kablosuz standardı olarak n-Draft WLAN ve Bluetooth 2.1 destekleniyor.

Cihaz bu senenin dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. Fiyatı henüz belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Eğer 1 tane 64GB SSD ve birde 1TB (Sessiz olması önemli) HDD takılırsa Windows 7 işletim sistemiyle çok gözde bir ürün olur (Bence).

ucuz olur inşallah

led ekranlı ssd melezler ne zaman çıkacak merakla bekliyoruz...

böyle bir pc ye USB 3.0 yakışırdı bn olsam 3.0 çıktıktan sonra düzenlerdim bu pc yi

2 yıldır toshiba laptop kullanıyorum canına okudum aletin bana mısın demiyor çok sağlam ürünler çıkarıyor toshiba bu üründe süpermiş.

Birçok veri taşıma ve yedekleme yöntemi varken Sony ve Toshiba neden bu kadar uğraştılar anlamıyorum. Blu-ray ya da HD DVD, ikisine de gelecekte ihtiyaç olmaz. Çünkü USB bellekler, sabit diskler vb. depolama aygıtları sayesinde artık DVD sürücülerine gerek kalmaz.

özellikle şu 8 gb rame bayıldım.)fiyatı ucuz olsa ne güzel olur hakkaten.1tb hdd de güzel.laptoplar nereye doğru gidiyor..benim masaüstündeki pc bile en fazla 4gb alıyor:D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play