Satıldı, değeri 210 kat arttı

Bu adamın eBay'de 123 dolardan sattığı bu şey, onu tarihin "en aptal" satıcısı yapmak için yeterli..

Satıldı, değeri 210 kat arttı

Birbirinden çarpıcı ürünlere ev sahipliği yapan dünyanın tartışmasız bir numaralı açık artırma sitesi eBay'de ilginç bir satış gerçekleşti. Satışı ilginç kılan ise 123 dolardan satılan kasanın yeni sahibine 26 bin dolar kazandırmasıydı.

James Labrecque isimli satıcı, eBay üzerinden kasasını satışa çıkardı. İlanda yazan not şöyleydi: "Ne görüyorsanız onu alıyorsunuz; eksiği ya da fazlası yok." Zaten satıcı kasayı da açamıyordu...

Ancak satıcı bir konuda yanılıyordu aslında: "Fazlası vardı". 122.93 dolardan kasayı yeni sahibi edinince kasanın içini açtı ve içinde 26 bin dolar nakit para olduğunu gördü. Durumu Labrecque'ye bildiren alıcı ilginç bir teklifle karşılaştı: "İçinde bir şey olduğunu bilmiyordum; kendimi dünyanın en aptal insanı gibi hissediyorum. Paranın yarısını bana verseniz?"

Alıcının bu soruya yanıtı hayır oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

En şanslı alıcısı da bu olsa gerek :)

Çok yazık olmuş. Napar ne eder satmazdım onu :D

Merak etmek insanın en büyük özelliğiyken içinde ne olduğunu bilmeden kasa satmaya tartışmasız aptallık denir :)

İçinde bir şey olduğunu bilmiyordum; kendimi dünyanın en aptal insanı gibi hissediyorum. Paranın yarısını bana verseniz?
Kopmalık bir cümle yerden kalkamadım :D xD :)

Alıcının bu soruya yanıtı hayır oldu.
---------------------------------------------------------------------
Eee, alıcı ne yapacak parayı? O parayla yiyip içecek mi; yoksa sahibini bulup parayı sahibine mi verecek? Ayrıca kasayı satan, parayı mı sahiplenmek istiyormuş? İstesin bakalım.

Çok kötü bir his :)

avcunu yalasın artık

Hadi canım şakadır bu. Yoksa ciddi mi? :O

yazık adama..

avrupa insan hakları mahkemesine başvursun paranın tamamını alır :)

yahu insanda azda olsa merak olur, yav kırar acarım, yada oksijenle keserim, yine satmam o paraya :D

ebay'da dolaşalım belki bir piyango da bize çıkar :D

:d haha patladırdım ama satmazdım meraktan :d

Asıl önemli olan bu kasa nereden gelmiş? Bu da önemli bir soru. Bi akrabadan kalsa ya da bir şekilde bulmuş olsa açmadan satmak istemezdi heralde. Kasanın sahibi tehlikeli biriyse ve kasasını görürse alıcının şansı ters dönebilir.

adam 123 dolar etmez birşeye para vermiş kumar oynamış ve bingo :)

bence ebay kendi popularitesini arttırmak için böyle bir oyun oynamıştır. Çünkü nu kadar aptallığı anlamak mümkün değil. birde paranın yarısnı istiyor keratÂ.

123 dolara satan büyük ihtimalle o kasaya hiç para vermiştir bu yüzden oda karlı durumda ticarette zararda etmek olduğuna göre en aptal satıcı ünvanını hak etmiyor.

Bence Bu mumkun deil Kimse O kasaya 123 Dolar vermez =))) Onun Satana ne demeli acamadıgın kasadan insan nasıl suphelenmez Hayret dogrusu Adı ustunde Açılmayan Kasa =)) İlginccc...

Sen de yorum yaz