Satış rakamlarında adı bile geçmiyor!

Akıllı telefon savaşında bir isim var ki, satış rakamlarında artık ismi dahi geçmiyor. İşte o dev...

Adı bile geçmiyor!

Akıllı telefonlarla birlikte daha da önem kazanan mobil işletim sistemlerinde savaş kıran kırana sürüyor; ancak bu savaşta bir isim var ki bir türlü beklediği başarıyı yakalayamıyor.

Şubat ayı verilerine göre ABD'de kullanılan cep telefonlarının yüzde 50'sini akıllı telefonlar oluşturuyor. Elbette bu oran, zaman geçtikçe daha da artıyor. Nielsen şirketi, yayınladığı son raporda Şubat ayını baz aldı ve ilginç sonuçlara ulaştı. Nielsen'e göre ABD'de satılan akıllı telefonların yüzde 48'ini Android işletim sistemini kullanan telefonlar oluştururken, bu oran iPhone'larda bulunan iOS'larda yüzde 32 seviyelerinde. BlackBerry işletim sistemlerinde ise bu rakam yüzde 12'lerde kalıyor.

Peki Microsoft'un Windows Phone işletim sistemi bu tablonun neresinde? Nielsen'in araştırması tüm bu saydığımız işletim sistemleri dışında Windows Phone'a yer vermemiş ve "diğer işletim sistemleri"nin oranını yüzde 8 olarak göstermiş.

Anlayacağınız Windows Phone, oranı özellikle belirtilmezken, "diğer" kategorisine dahil edilmiş. Diğer kategorisinin bir diğer ağır topu da, tabii ki Symbian.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Palm Webos var, Samsung Bada var iyi çıkış yapıyorlar gibi izlenim vermişlerdi başlangıçta ama şimdi adlarından bahseden bile yok. Ve Symbian da her halde son günlerini yaşıyor artık. Android kullanımının artması dolaylı yoldan da olsa linux kullanımını artıracak gibi kanımca.

kullanımı ios gibi kolay hata vermeyen 2. sistem ancak insanlarda sürü psikolojisi var. Yıllar önce nokia peşinden koşturan grup şimdi android peşinden koşturuluyor aslına bakarsanız alo demek için hiçbirsey farketmiyor ama o istekler yokmu onuda yapsın bunuda yapsın diye diye oluyor bunlar. En güzeli nedir biliyormusunuz tek cümle "KANAAT"

Herşeyin cıvkını çıkardılar. Ben o eski 3310lu günleri özledim

Telefonların tadı yok artık hepsi kameralı hepsi renkli ekran hepsi müzik çalıyor birbirinden farkı yok en iyi telefonlar eski zamanlarda idi o zamanlar bir model çıkardı vaayy derdik merak ederdik şimdi boyuna bir çok model çıkıyor amaann deyip geçiyoruz...

Kanımca Android, piyasayı ezip geçecek..

Beni buradan çıkarsınlar ve Blacberry'i bana teslim etsinler, onu dünyanın 1 numarası haline getireyim. Çok kısa bir sürede bunu başarabilirim. Ayrıca elimde çok sayıda patent projesi var.

Bana Blackberry gibi kendimi gösterebileceğim bir şirket, Blackberry'e de benim gibi bir adam lazım. Gelin ve çıkarın beni buradan, size istediğinizi vereyim...

evet dokunmatik ,kendine ozgu telefonlari bitirdi. benim de efsanelerim var.. ama istenirse olabilir daha guzelleri

"Herşeyin cıvkını çıkardılar. Ben o eski 3310lu günleri özledim"

haklısın arkadaşım eskiden ne güzel yok tarkan'ın oynama şıkıdım şarkısını polifonik yapmışlar hadi indirelim falan derdik telefon çalınca da sevinirdik ne güzel. tabi sonra herkes indirince sıkılırdık farklı polifonik melodiler arardık:D:D:D

HP Palm'i biraz da WebOS için satın almıştı. Ama maalesef yalan oldu..

cleverman nerdesin sen?

@cleverman ne içtiysen bende istiyorum ondan :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play