Screen Control: Android'e parlaklık dopingi!

Bir Android cebiniz varsa ve ekran parlaklığı sizi de deli ediyorsa, ilacınız sadece bu uygulama...

Screen Control: Android'e parlaklık dopingi!

Android kullanıcılarının şikayet ettiği konulardan biri de ekran parlaklığıdır. Her ne kadar ekran parlaklık ayarını değiştirebilen uygulamalar bulunsa da bunlar telefon için tek bir ışık ayarını sabitlerler. Fakat bu ayar, bazı uygulamaların çok parlak, bazılarının çok sönük görünmesine neden olabilir. Dolayısıyla en ideal çözüm, her uygulamanın kendi parlaklık ayarını yapabilmektir.

İşte, Screen Control isimli Android uygulaması tam olarak bu işe yarıyor. Kullanıcılar, uygulamanın ayarlar menüsünden, hangi uygulama başladığında nasıl bir ekran parlaklığının olması gerektiğini Screen Control'e kaydederek, telefonlarını diledikleri gibi kullanabiliyorlar.

Pratik olması açısından, kapalı alanlardan kullandığınız uygulamaların düşük ekran parlaklığında çalışabileceğini ancak Navigasyon haritaları gibi dış mekanlarda kullanacağınız uygulamaların yüksek ekran parlaklığı gerektirdiğini unutmamalısınız.

Uygulamayı Google Play sayfasından indirebilirsiniz.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Çok saçma. Şu programı karanlıkta, şu programı aydınlıkta kullanıyorum diyen var mı acaba?

@03 Eki 2013 19:12 ne kadar bağnaz bir cümle. ben navigasyonu araç içinde kullanıyorum ve açıldığında şarj girmesin diye parlaklığı min. indiriyorum.. ama oyunlarda yükseltiyorum. fakat arama ve msj için orta ayar yetiyor.. al sana cevabın

evet s4 kullanıyorum ve genelde otomatik parlaklık ayarında telefon. yalnız telefon cebimdeyken bir arama geldiğinde hiçte parlak değil bu yüzden bazen 20 saniye zaman kaybı yaşıyorum aramayı cevaplamak için. programı telefonu cevaplamak için TELEFON uygulamasının parlaklıgını yükselttim . )

pek kullanışlı değil! sonuçta mevcut parlaklığın aralığında oynayabiliryorsun, yoksa ekrana ekstra bir parlaklık vermiyor...!

Uygulama palavra indirmeyin uygulamaya girince parlaklık azalıyo kaydedip çıktığında ekran tekrar aydınlık oluyo.yukseltiginiz zamanda bisey farketmiyo

Çok sagolun bende galeriyi nasi parlatirim diye düşünüyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir